Bedrijfsbezoek Guilliams Greenpower Group

Praktische gegevens
Zoals iedereen wel weet staat de landbouwsector voor grote
de grote uitdaging om de voedselproductie te waarborgen op
een voor het milieu duurzame manieren en dat is nu precies
waarbij de Biogasinstallatie van Guilliams helpt in
verschillende fases :
Fase 1 : organische afvalverwerking via anaerobe
vergistig (door micro-organismen)
Fase 2 : productie van groene energie, de groene
elektriciteit gaat naar het net en de warmte wordt
gebruikt voor uiteenlopende doeleinden op de eigen site
Fase 3 : de restfracties worden onder verschillende
vormen hergebruikt in de landbouw en/of worden verder
verwerkt in de eigen waterzuiveringscentrale.
Fase 4 & 5 : Waterzuivering en waterbehandeling : Een
centrifuge scheidt het digestaat uit de navergister in een
dikke en dunne fractie. De dikke fractie bevat vooral
fosfor gekenmerkt dat een tweede leven krijgt als
bodemverbeterend middel. De dunne fractie gaat door
twee beluchtingstanks waar wordt omgezet in
stikstofgas (N2), het hoofdbestanddeel van de lucht die
we allemaal inademen en onschadelijk en niet
vervuilend is wanneer het in de atmosfeer terecht komt.
“Dat effluent filteren we verder. Het zogeheten UF-
concentraat keert terug naar de beluchtingstanks en wat
overblijft krijgt een behandeling met omgekeerde
osmose om alle zouten en kleur er uit te halen. Het
resultaat is loosbaar water. Er wordt momenteel 200.000
liter water per dag geproduceerd (de installatie kan
gemakkelijk het dubbele aan) dat onder meer zelf
gebruikt wordt voor de aanmaak van polymeer
mengsels, het wassen van ammoniak, allerhande
geurcomponenten en/of fijn stof in biologische
luchtwassers, schoonmaak ... en dat in periodes van
grote droogte aan de landbouw kan geleverd worden of
in de winter aan de tuinbouw om de knoppen te
beschermen tegen de vrieskou. Verder kan het water
ook gebruikt worden in betoncentrales, allerhande
toepassingen in stofbeheersing en zelfs dienen bij de
opmaak van een droogteplan voor lokale gemeenten om
lange droogteperiodes te kunnen overbruggen.
Neos Boutersem
Contactgegevens
Ook Interessant

Slim online: leer phishing en internetfraude herkennen vóór het te laat is
De digitale wereld is niet meer weg te denken uit ons dagelijks leven. Ze biedt ons talloze voordelen: online bankieren, sociale media, digitale aankopen en nog veel meer. Maar helaas zijn er ook mensen met minder goede bedoelingen. Zonder het goed en wel te beseffen, kunnen we in hun val lopen. In deze voordracht geeft Danny Schoonheydt, commissaris in onze politiezone, praktische inzichten en herkenbare voorbeelden zodat je voortaan slimmer, bewuster en veiliger online kan bewegen.

De oorlog in Oekraïne en de kijk van het Kremlin op de wereldorde
Ruim vier jaar geleden, op 24 februari 2022, viel Rusland Oekraïne binnen. Geen officiële oorlogsverklaring, maar een “speciale militaire operatie” om het buurland opnieuw onder Russische invloed te brengen. Het conflict groeide uit tot een aanhoudende tragedie met duizenden slachtoffers, miljoenen vluchtelingen en een wereld die worstelt met de gevolgen. Maar welke drijfveren worden er in het Kremlin gehanteerd voor de oorlog in Oekraïne? Hoe bekijkt Poetin Europa, Amerika en China? Dreigt een bevroren conflict? Zijn er nog diplomatieke uitwegen? Onze gastspreker is Prof. Dr. Ria Laenen, expert Russische en internationale politiek aan de KU Leuven en vaak te gast in programma’s zoals Ter Zake. Zij neemt ons mee in een verhelderende en actuele analyse van het conflict, de geopolitieke gevolgen én de mogelijke toekomstscenario’s.

De kunst van het vergissen: wat onze zintuigen en ons brein ons wijs maken
Wij mensen maken vaker fouten dan we denken. Hoe komt dat? Onze zintuigen kunnen ons flink misleiden: wat we zien of horen, is soms helemaal niet wat we denken dat het is. In deze lezing bekijken we optische illusies — hoe makkelijk onze ogen voor de gek te houden zijn — maar ook auditieve illusies, want ook onze oren laten ons soms in de steek. Daarnaast gaan we in op denkfouten en misvattingen: momenten waarop ons brein ons op het verkeerde spoor zet. Volgens Prof. Van Bendegem ligt de verklaring daarvoor in onze evolutionaire geschiedenis: ons brein is gevormd om te overleven, niet om altijd perfect te redeneren.
