Wandeling door de historische binnenstad van Leuven

Neos Boutersem neemt u mee op een wandeling door het historische centrum van Leuven, Kunst-, Bier- en Universiteitsstad en samen met Antwerpen, Brugge, Gent en Mechelen een van de 5 Vlaamse Kunststeden. Leuvens is trouwens onlangs door een internationale jury verkozen tot Culturele Hoofdstad van Europa in 2030. Onze aangename en leerrijke wandeling al ons door het historische centrum van de stad brengen. We vertrekken aan de Universiteitsbibliotheek en vervolgen langs Museum M, de Kleine Huisbrouwerij Domus, de faculteit van de Rechten, Universitaire colleges zoals het Pauscollege,het Arrascolege en het Koningdsollege ... Daarna gaan we langs de Oude Markt met de Kotmadam, de Grote Markt met het statige Stadhuis, de Sint-Pieterskerk en Tafelrond en vandaar gaan we langs het Fontein Fonske op het Rector De Somerplein (bij jullie zonder twijfel beter bekend als het Fochplein of de Place Foche) door de Bondgenotenlaan met de schouwburg terug naar Ladeuze. Maar laat ons jullie na deze lectuur geruststellen, de wandeling zal zeker fysiek niet te zwaar zijn !! We gaan onderweg zonder enige twijfel even uitrusten en wat drinken op een terrasje. Wacht even, we waren vergeten te vertellen dat onze gids ons welbekend is, Christine De Mulder woont namelijk in Boutersem, is lid van onze afdeling en gidst ons met veel plezier door Leuven !!
Culturele daguitstappen

Praktische gegevens

Leuven
28-05-26
Ontvangst 13:45
Aanvang 14:00
Einduur 16:30
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 14
Prijs per persoon, inclusief een drankje tijdens de pauze: 12,00 euro voor leden
Prijs per persoon, inclusief een drankje tijdens de pauze: 15,00 euro voor niet leden

Praktisch.

Het is de bedoeling dat iedereen op eigen kracht en/of met eigen middelen naar Leuven gaat. 

Dat kan per fiets, met het openbaar vervoer of met de wagen, die je (spijtig genoeg tegen betaling) kwijt kan op de parking onder ons vertrekpunt of uiteraard elders op een van de andere parkings. 

Om het aantal wagens te beperken kunnen we eventueel proberen te carpoolen. Daarvoor zouden we afspreken op de carpool parking aan de E40 rond 13u00 om daar ten laatste om 13u15 te vertrekken. 
We vragen dan wel aan de geïnteresseerden om ons een seintje te geven (Jan Van Baekel - 0496/10 13 74) of ter gelegenheid van de lezing van Professor van Bendegem (de activiteit staat reeds op de website en de uitnodiging volgt nog) je naam door te geven aan Jan om ons de gelegenheid te geven dit eventueel te organiseren. 

Neos Boutersem

Deel deze activiteit:

Ook Interessant

Van Bendegem foto 3
Lezingen

De kunst van het vergissen: wat onze zintuigen en ons brein ons wijs maken

Wij mensen maken vaker fouten dan we denken. Hoe komt dat? Onze zintuigen kunnen ons flink misleiden: wat we zien of horen, is soms helemaal niet wat we denken dat het is. In deze lezing bekijken we optische illusies — hoe makkelijk onze ogen voor de gek te houden zijn — maar ook auditieve illusies, want ook onze oren laten ons soms in de steek. Daarnaast gaan we in op denkfouten en misvattingen: momenten waarop ons brein ons op het verkeerde spoor zet. Volgens Prof. Van Bendegem ligt de verklaring daarvoor in onze evolutionaire geschiedenis: ons brein is gevormd om te overleven, niet om altijd perfect te redeneren.

Guilliams Site 002
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Bedrijfsbezoek Guilliams Greenpower Group

De Guilliams Group heeft zoals wel bekend verschillende activiteiten, maar met ons bezoek aan van Guilliams Green Power willen we jullie vooral kennis laten maken met de geavanceerde biogasinstallatie. Daar gaat geen enkele natuurlijke grondstof verloren en plantaardig en para-agrarische reststromen duurzaam worden omgezet in groene energie, hoogwaardige meststoffen en jawel . . . water. Van organische afvalstroom naar hernieuwde waarde, de groep gelooft rotsvast in een circulaire economie. De 3 kernwoorden van het bedrijf zijn dan ook innovatie, circulair en duurzaam. Wist je bijvoorbeeld dat het bedrijf met een capaciteit van 24 GigaWatt 7833 gezinnen gedurende een héél jaar van groene elektriciteit kan voorzien en dat CO2 neutraal ? Dat zijn zowat alle gezinnen van Boutersem en Bierbeek samen !

Floraliën Logo 001
Culturele daguitstappen

Daguitstap naar Leerlooierij Altan in Zulte & de Gentse Floraliën

Floraliën Gent is het internationale planten- en bloemenfestival in Gent. Om de 4 jaar staat de stad Gent in het teken van florale verbinding. De iconische locaties Floraliënhal, Kuipke en Plantentuin in het Kunstenkwartier-Citadelpark, vormen 10 dagen lang het decor voor de mooiste creaties waarbij nationale en internationale topfloristen, siertelers, tuinarchitecten en kunstenaars het beste van zichzelf geven. Met het thema ‘verbinden’ viert Floraliën de bijzondere kracht van bloemen en planten om mensen dichter bij elkaar te brengen en hun relatie met de omgeving te versterken. Zelfs in uitdagende tijden bloeit verbondenheid op, een uitnodiging om nieuwe contacten te leggen, zorgzaam te zijn voor elkaar en samen te genieten van de natuur die ons verbindt. Floraliën nodigt je uit om dit mee te beleven. Laat je raken, laat je inspireren, en ontdek hoe bloemen en planten ons dichter bij elkaar brengen. De plantentuin, met meer dan 12.000 planten, neemt je mee op een inspirerende wandeling langs microserres met de nieuwste perkplanten. Onderweg krijg je concrete ideeën voor elke stadstuin, tot diep in het iconische Palmarium. Daarnaast is Building Biospheres te zien die onderzoekt hoe de natuurlijke intelligentie van planten architectuur en leefomgevingen beïnvloedt, en toont hoe planten actief het microklimaat sturen. Groene planten maken er ook hun meetbare impact op de luchtkwaliteit zichtbaar. Meer dan 20 nieuwigheden uit de Vlaamse sierteelt illustreren hoe innovatie, drones en AI leiden tot de planten van morgen. Je krijgt ook praktische tips om bestuivers aan te trekken. En in de tropische en subtropische kassen ontdek je waar koffie, cacao, suikerriet en chocolade vandaan komen. Zo combineert een bezoek aan de plantentuin inspiratie, innovatie en natuurbeleving in het hart van de Floraliën.