Zomeropera La Bohème_25.05.2026

Praktische gegevens
La Bohème van Giacomo Puccini is één van de meest geliefde opera’s aller tijden.
In het bruisende Parijs van het begin van de 20e eeuw volgen we vier jonge kunstenaars die dromen , liefhebben en lijden in armoede.
Centraal staat de ontroerende liefdesgeschiedenis tussen dichter Rodolfo en het fragiele naaistertje Mimì.
Hun romance bloeit in hartverwarmende tederheid maar wordt overschaduwd door ziekte en verlies.
Puccini’s muziek ademt passie: van intieme aria’s tot meeslepende ensembles die rechtstreeks het hart raken.
De sfeer is tegelijk speels en melancholisch – een ode aan de vreugde én de kwetsbaarheid van het leven.
Bekende melodieën als “Che gelida manina” en “Quando me’n vo” blijven nog lang in je hoofd én hart nazinderen.
Het regieconcept van Bruno Van Heystraeten plaatst Puccini’s meesterwerk in de betoverende overgangstijd van de twintigste eeuw: het prille begin van de cinema. Het toneel ademt de sfeer van oude filmbeelden, alsof de wereld zelf nog gevangen zit in schaduw en stilte. Het publiek ervaart de opera als een filmisch tafereel.
Met licht, schaduw en kleur ontstaat een poëtisch spel tussen illusie en werkelijkheid.
Dit bekende meesterwerk van componist Puccini laat geen ziel onberoerd. Ongetwijfeld ook de jouwe niet! Laat je meevoeren in het prachtige decor van de Landcommanderij Alden Biesen, en beleeff opera in mooi Neos-gezelschap.


Handig om weten
Ook Interessant

Ode an die Freunde
Ode an die Freunde is een bijzonder geslaagd amicaal verbond met liederen uit het klassieke en meer recente repertoire.Je wordt niet alleen geraakt door de muziek maar ook door het enthousiasme, de schoonheid en het kleurrijke samenspel.

Daguitstap naar Waterloo
Waterloo - bezoek aan de MUZIEKKAPEL Koningin Elisabeth + bijwonen van een “MUCH surprise” concert. Inschrijven kan vanaf 18 december 2025 tot ten laatste 10 maart 2026

Daguitstap Leiestreek Mudel en Milieuboot
Daguitstap Leiestreek Mudel en Milieuboot op 26 april Kinderen en kleinkinderen van harte welkom als ze tenminste 8 jaar zijn. We bezoeken in de voormiddag (11u-13u) in Deinze het Museum aan de Leie (Mudel). Om 13u45 gaan we aan boord van de milieuboot . Aan boord gebruiken we onze van thuis meegebrachte picnic. Dranken en kleine snacks zijn aan boord te krijgen tegen een democratische prijs. Inschrijven vanaf 20 februari tot en met 8 april
