2026-06-06_Rondvaart Gent - Terneuzen
Op 6 juli 2026 deden we met onze vereniging een rondvaart met de Denick II, een boot van de “Rederij Denick”, door de haven van Gent en Terneuzen.
We hadden 15 inschrijvingen voorzien, enkel Neos – leden werden toegela-ten. In totaal hadden we slechts13 inschrijvingen van onze afdeling maar we hebben uiteindelijk nog 2 Neos – leden van Evergem bereid gevonden om onze groep voltallig te maken. Dank daarvoor aan Guido en Chris!
Rond 13:40 uur was iedereen aan boord en was het tijd voor de Derick II om te vertrekken, richting het kanaal Gent-Terneuzen. Tijdens het ganse traject was er een gids die uitgebreid uitleg gaf over de geschiedenis en aanleg van het kanaal Gent-Terneuzen en over de bedrijven waar we voorbijvoeren, en dat waren er zeer, zeer veel. De uitleg betrof zowel de aard van de bedrijven, in welke sector ze actief waren, soms ook hun plaats op de wereldranglijst en meestal ook in het kort hun voorgeschiedenis. Enkele namen van grote spelers: Sidmar, jan De Nul, de Eurosilo’s, Volvo Cars, enz…. De rondvaart was echt imponerend, niemand had ooit kunnen vermoeden dat er rond Gent en bij uitbreiding langs het kanaal tot aan de Schelde in Terneuzen zoveel industrie aanwezig was, en het breidt elke dag nog verder uit.
Het was bijna 16:00 uur als we aanmeerden in Terneuzen. Wij hebben toen nog vlug een groepsfoto genomen aan de boot en zijn dan met de bus teruggereden naar ons vertrekpunt in Gent. Ondanks dat er af en toe een regenbui was gepasseerd leek iedereen blij met de onverwacht verworven kennis en inzichten aangaande een regio die zo dichtbij is en toch, voor de meesten althans, zo verrassend onbekend.

"Over eeuwenoude paden naar een nieuw begin" (27/05/2025)
Door Luk Collet

Tijs Mauroo (15/06/2025)
"Het journaal maken ten tijde van fake news"

Palingmenu en bezoek aan het Bardelaere Museum (8/07/2025)
Onze jaarlijkse palingmenu, met dit keer een bezoek aan het Bardelaere Museum.
