Het identificatieteam DVI: Als doden een gezicht krijgen - Joan De Winne

Politieman op rust Joan De Winne legt de werking uit van Disaster Victim Identification (DVI). Dat team is actief bij de zoektocht naar en identificatie van slachtoffers van ongevallen, misdrijven en rampen.
Lezingen

Praktische gegevens

De Meermin, Abdij van Roosenberglaan 6 Waasmunster
18-05-27
Ontvangst 14:00
Aanvang 15:00
Einduur 17:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 99
Prijs: 15,00 euro voor leden
Prijs: 25,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Hoe worden slachtoffers van rampen geïdentificeerd? Welke bijdrage kan de forensische wetenschap leveren? Wat komt er allemaal kijken bij een identificatie? Op al die vragen krijgen we een duidelijk antwoord.

Joan De Winne is commissaris op rust bij de Belgische Federale Politie. Ruim twintig jaar lang heeft De Winne het Disaster Victim Identification Team (DVI) van de federale politie geleid. 

Het DVI werd opgericht in 1986 binnen de toenmalige rijkswacht. In 1987 kregen ze al een eerste ramp te verwerken met de schipbreuk van de Herald of Free Enterprise voor de kust van Zeebrugge. Naar aanleiding van de zaak Dutroux in 1996 ontwikkelde het DVI ook opsporingstechnieken om verborgen of begraven lichamen te lokaliseren. 

Sinds de oprichting van DVI worden teams van deskundigen regelmatig naar alle uithoeken van de wereld gestuurd om tijdens grote rampen directe steun te leveren. 

Praktisch:

Dinsdag 18 mei 2027
De Meermin, Abdij van Roosenberglaan 6 Waasmunster. Theaterzaal

Leden Neos Waasmunster 15€
Andere geïnteresseerden 25 €

Inschrijven door ten laatste tegen 13 mei te storten op rekening Neos Waasmunster BE81 8002 1031 9724 met als vermelding ‘De Winne’ en de naam van wie komt. Inschrijven kan ook via de rode knop op de website.

Programma:

14:00 Koffie en gebak in De Bistro
15:00 Voordracht in de polyvalente zaal B

Georganiseerd door Neos Waasmunster

Deel deze activiteit: