Verslag De Kwies
Verslag “Kwies” op vrijdag 19 december 2025
Aarzelend, schoorvoetend, kregen we toch een 40-tal leden enthousiast om het te wagen mee te doen aan een “quiz”.
Nee, écht geen gewone quiz ! Op de deelnemerstafels stonden prachtige “antieke” gebruiksvoorwerpen zoals een radiotoestel, een naaimachine, een dokterstas … elk van 5 drukknoppen voorzien. Nee, een bic of een potlood en papier hadden we echt niet nodig, verzekerde quiz-master Tom ons.
Via oude bekende mediafiguren (BV’s zoals Marijn De Valck, Wim De Vilder …), werden de vragen geformuleerd en de 5 mogelijke antwoorden getoond ; vragen over allerlei opvallende gebeurtenissen, bekende personen en plaatsen … uit onze “jongen” tijd. Dan begon het overleg en het discussiëren in de verschillende groepjes : welk antwoord is het juiste ; op welke knop drukken we ? “Multiple choice” en af en toe gokken dus.
Onze quizmaster herhaalde regelmatig dat we allemaal echt wel goed bezig waren : de resultaten van de 13 groepjes lagen dan ook zeer dicht bijeen. Het geheugen van de leden van Neos Wijnegem is alleszins van topkwaliteit !
Alle deelnemers waren zeer tevreden over een zeer ontspannende, leuke namiddag !
Annemie Meeussen
Foto's: klik hier

17.11.2026 Theatervoorstelling Geen oude vrouwtjes
De cultuurdienst van de gemeente Wijnegem heeft “in het kader van de seniorenweek” een theaterstuk geprogrammeerd. “Geen oude vrouwtjes” gaat over een theatrale reis door de tijd met “la grande dame” van het Vlaamse theater, Chris Lomme. Samen met de Hartenspelers van HET GEVOLG, brengt zij deze voorstelling over het leven, ouder worden, passie, aarzeling, verveling en avontuur … tot vandaag de dag. Het is een ode aan de wankele stem, want al wat wordt toegejuicht bij jongeren, wordt vaak doodgezwegen bij ouderen. En toch … het bloed kruipt waar het niet gaan kan ! Al deze verhalen van vroeger en nu komen samen in een beklijvende voorstelling vol muziek, tekst en hier en daar zelfs een dansje. Meer dan aanbevolen voor onze Neos-senioren dus !

Verslag Fietstocht naar Lier
13 juli 2026

Verslag Lezing Jan Peumans
Dinsdag 16 juni 2026