Overleeft de democratie in de VS Donald Trump door Steven De Foer - 17/11/2026

De lezing gaat in op de harde actualiteit, en hoe groot de overlevingskansen voor een normale democratie en een veilige wereldorde nog zijn nu Trump de VS transformeert tot een soms griezelige autocratie. De spreker heeft het ook over hoe de kiemen voor platte machtsgeilheid, het vieren van het eigenbelang en de drang naar autoritair leiderschap altijd al in de Amerikaanse maatschappij en de Republikeinse partij zaten.
Lezingen

Praktische gegevens

PC Blaasveld - Mechelsesteenweg 230
17-11-26
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Einduur 17:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 88
Deelnemen: 10,00 euro voor leden
Deelnemen: 12,00 euro voor niet leden

Deze lezing gaat uitzonderlijk door in het PC van Blaasveld, Mechelsesteenweg 230 te 2830 Blaasveld.

Parkeren kan op de parking van "Willy's Moustache", Mechelsesteenweg 302, Blaasveld

Overleeft de democratie in de VS Donald Trump? En wie heeft het pad voor hem geëffend? Steven De Foer is redacteur bij ‘De Standaard’ sinds 1991, Amerika specialist en veteraan van zeer veel Neos-lezingen. Auteur van o.a. de Amerika-boeken ‘Amerikanen’ en ‘De saboteurs’. 

Inschrijven en betalen kan via de website, maar is niet verplicht. Je kan ook nog steeds gewoon aan de kassa betalen. 

Neos Willebroek

Contactgegevens
willebroek@neosclub.be

Ook Interessant

IMG20251026171954
Culturele evenementen

Concert Melodieën voor Miljoenen - 'Burenbezoek: Wenen en Berlijn' - 6/12/2026

Stilaan het vlaggenschip binnen onze klassieke programmatie: Melodieën voor Miljoenen! Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2026 opnieuw verwennen met een wervelend operetteconcert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. Een ideaal geschenk van de sint. Inschrijvingen zijn ondertussen gesloten

270311 Lezing Tijsmauroo
Lezingen

Het journaal in tijden van fake news door Tijs Mauroo - 11/3/2027

Tijs Mauroo vertelt in drie delen wie het journaal maakt (hoeveel mensen daarvoor nodig zijn en welke functie ze bekleden), waar zij hun verhalen halen, (bronnen, telexen, sociale media). Hij neemt ons live mee naar de binnenkomende telexen, die samen bekeken worden. Hij toont ook hoe binnenkomend nieuws gecontroleerd wordt om fake news te vermijden. Vanuit de praktijk toont hij hoe ze heel praktisch in enkele uren een journaalitem maken en we kijken samen naar het journaal in opbouw van die dag. Tijdens de lezing toont hij ook filmpjes om zijn verhaal te illustreren.

Anneportretsm
Lezingen

Kinderen van de IJzer door Anne Provoost - 4/02/2027

Vluchtelingenopvang honderd jaar geleden… Anne Provoost komt met 400 foto’s vertellen over de grootscheepse reddingsoperatie van de vluchtelingenkinderen opgezet door de Belgische overheid in de frontstreek tijdens WOI om de gezinnen die kampten met voedselgebrek en uitputting te ontlasten. Het betrof een evacuatie van 16.000 kinderen zonder hun ouders naar Frankrijk, later ook Zwitserland, waar minder bommen vielen en waar minder risico op besmetting was. Haar grootmoeder Anna Vandewalle was een van die kinderen. Het is een verhaal dat door de geschiedenis was vergeten en nu langzaam gedocumenteerd raakt.