Overleeft de democratie in de VS Donald Trump door Steven De Foer - 17/11/2026

De lezing gaat in op de harde actualiteit, en hoe groot de overlevingskansen voor een normale democratie en een veilige wereldorde nog zijn nu Trump de VS transformeert tot een soms griezelige autocratie. De spreker heeft het ook over hoe de kiemen voor platte machtsgeilheid, het vieren van het eigenbelang en de drang naar autoritair leiderschap altijd al in de Amerikaanse maatschappij en de Republikeinse partij zaten.
Lezingen

Praktische gegevens

LDC Plazarama - Overwinningstraat 133 te Willebroek
17-11-26
Ontvangst 13:30
Aanvang 14:00
Einduur 17:00
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 100
Deelnemen: 10,00 euro voor leden
Deelnemen: 12,00 euro voor niet leden

Overleeft de democratie in de VS Donald Trump? En wie heeft het pad voor hem geëffend?

Steven De Foer is redacteur bij ‘De Standaard’ sinds 1991, Amerika specialist en veteraan van zeer veel Neos-lezingen. Auteur van o.a. de Amerika-boeken ‘Amerikanen’ en ‘De saboteurs’. 

Voor lezingen is inschrijven niet verplicht.

De bewoners van Seniorplaza kunnen niet inschrijven via de website, zij  betalen aan de kassa. (10€ zoals de Neos-leden).

Neos Willebroek

Contactgegevens
willebroek@neosclub.be

Ook Interessant

OVO Cirque Du Soleil Jpeg.1
Culturele evenementen

Cirque du Soleil: OVO - 4/10/2026

Liefhebbers van Cirque du Soleil kunnen wederom hun hartje ophalen dit najaar! De beroemde show OVO - 'ei' in het Portugees - komt naar Brussel in een vernieuwde versie: een uitbundig magisch decor, spectaculaire acrobatische acts, originele personages, herwerkte kostuums en meeslepende muziek. De fascinerende insectenkolonie van OVO schittert meer dan ooit: 53 acrobaten en muzikanten komen samen in een show die betovert! INSCHRIJVEN KAN TOT UITERLIJK 26/6/2026.

IMG20251026171954
Culturele evenementen

Concert Melodieën voor Miljoenen - 'Burenbezoek: Wenen en Berlijn'

Stilaan het vlaggenschip binnen onze klassieke programmatie: Melodieën voor Miljoenen! Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2026 opnieuw verwennen met een wervelend operetteconcert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. Een ideaal sintcadeau voor jou en je Neos-leden! INSCHRIJVEN KAN TOT 2 oktober 2026.

270311 Lezing Tijsmauroo
Lezingen

Het journaal in tijden van fake news door Tijs Mauroo - 11/3/2027

Tijs Mauroo vertelt in drie delen wie het journaal maakt (hoeveel mensen daarvoor nodig zijn en welke functie ze bekleden), waar zij hun verhalen halen, (bronnen, telexen, sociale media). Hij neemt ons live mee naar de binnenkomende telexen, die samen bekeken worden. Hij toont ook hoe binnenkomend nieuws gecontroleerd wordt om fake news te vermijden. Vanuit de praktijk toont hij hoe ze heel praktisch in enkele uren een journaalitem maken en we kijken samen naar het journaal in opbouw van die dag. Tijdens de lezing toont hij ook filmpjes om zijn verhaal te illustreren.