Sint-Martens-Latem
Neos Wingene-Zwevezele
Contactgegevens
Ook Interessant

Bezoek Sint-Niklaas
Op donderdag 10 september hebben we opnieuw een daguitstap. Het wordt een bijzondere uitstap naar Sint- Niklaas en we gaan (in principe) met de trein. We vertrekken in het station van Tielt om 9u42. Bedoeling is dat iedereen voor zijn/haar treinticket zorgt (sommigen reizen gratis, sommigen hebben een train+ pas, anderen niet). Als er meer dan 35 leden inschrijven voor deze uitstap leggen wij een bus in. U wordt hiervan tijdig verwittigd, vandaar dat wij vragen uiterlijk 20 augustus in te schrijven. Wat bezoeken wij in Sint-Niklaas: wel, in de voormiddag worden wij ontvangen in het Neos-huis dat in Sint Niklaas is gevestigd. ’s Middags gaan we eten in restaurant de Graanmaat waar een lekkere maaltijd op ons wacht (Varkensmignon Archiduc, Dame Blanche en koffie of thee), inbegrepen is één drankje (wijn/bier/frisdrank) en onbeperkt plat en bruis water. In namiddag staat een gegidste wandeling in Sint-Niklaas op het programma. Nadien is nog wat vrije tijd voorzien voor een tasje koffie of een biertje op de grootste markt van België. Terugkeren doen we met de trein van 18u18, terug in Tielt om 19u18.

Vloethemveld
Op dinsdag 15 september brengen we met de fiets een bezoek aan Vloethemveld. Dit is een historisch heel belangrijke maar nog weinig bekende site in Zedelgem die alles te maken heeft met wereldoorlog II. Het bezoek verloopt onder leiding van een gids, omvat 4 km wandelen en duurt ongeveer twee uur. Het bezoek is voor maximaal 25 personen. Nadien nuttigen wij ter plaatse nog een koffie of biertje en vatten de terugweg aan. Leden die de verplaatsing met de auto willen maken kunnen dat natuurlijk ook, gelieve dit wel te laten weten zodat de fietsers niet hoeven te wachten op u. Concreet: we starten met de fiets op de parking op de Hille om 13u45. Het gegidst bezoek start om 15u. Wij laten de namen kennen van de mensen die met de auto komen zodat jullie kunnen carpoolen. Afspraak om 15u aan de parking van Vloethemveld te staan (adres: Diksmuidse Heirweg 6, Zedelgem) We rijden terug huiswaarts omstreeks 18u zodat we omstreeks 19u terug op de Hille staan.

Provenciaal Hof
Op 8 oktober bezoeken we het PROVENCIAAL HOF in Brugge. Het is het huis van de West-Vlaming, een plek waar verhalen, gewoonten en eigenheid samenkomen . Hier kun je ontdekken wat West-Vlaanderen typeert, van herkenbare tradities tot verrassende invalshoeken. We kunnen dit pas gerestaureerde erfgoedpand, een neogotische parel, vrij verkennen. Achter elke deur schuilt een stukje geschiedenis, zorgvuldig gerestaureerd en opnieuw tot leven gebracht. We verkennen dit alles onder leiding van een gids, na de rondleiding gebruiken we een koffie met pannenkoek in het “Hofcafé “ We komen samen aan het Provenciaal Hof om 14.45 uur , rondleiding start om 15.00 u tot 17.00 uur. Wie met de lijnbus vertrekt, opstappen om 12.59 uur op de Hille BUS nr 20 . Er is een bus terug om 19.07 uur aan het station Brugge
