WANDELING SCHELMEN EN SCHURKEN, ANTWERPEN. 29 04 2026.

Praktische gegevens
Met deze wandeling bieden we een extra activiteit aan en breien we een vervolg aan ons bezoek aan het Oud Justitiepaleis!
Een gids vertelt ons straffe en spannende misdaadverhalen uit het verre en recente verleden, waarvan sommige tot het collectieve geheugen behoren en andere ons zullen verrassen. Hierbij vernemen we ook meer over de evolutie van de rechtspraak en bestraffing door de eeuwen heen.
De wandeling start aan het Steen, meer dan 500 jaar de stadsgevangenis, en verder doorheen het oude stadscentrum: via de Suikerrui, Grote Markt, Handschoenmarkt, de Groenplaats, Lombardenvest, Begijnenstraat, Kasteelpleinstraat tot de Britselei: een vrij lange afstand, en omwille van soms smalle en hobbelige voetpaden en straten, moeilijk voor rolstoel- en rollatorgebruikers.
De wandeling duurt 2u30, drankstop onderweg inbegrepen.
NEOS WOMMELGEM
