Provinciale wandeling te Zichem, georganiseerd door Neos Scherpenheuvel-Zichem . AFGESLOTEN.

Neos Scherpenheuvel-Zichem organiseert in samenwerking met Neos Vlaams-Brabant een provinciale wandeling. Er is de keuze tussen twee wandelingen. De eerste wandeling (5,5 km) laat de wandelaar eerst even kort kennismaken met de natuur van de Demerbroeken en wandelt dan met de Witte langs de historische gebouwen van Zichem centrum, waarvan de Maagdentoren het bekendst is. De langere wandeling (ca. 10,5 km) is een natuurwandeling door de Demerbroeken en gaat langs vijvers, door open vlaktes en bossen en over vlonderpaden. Inschrijven is steeds via uw eigen clubwebsite.
Sport- en bewegingsactiviteiten

Praktische gegevens

Ontmoetingscentrum De Hemmekes, Ernest Claesstraat 34, 3271 Zichem
13-10-26
Ontvangst 13:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 0
Erfgoedwandeling (ca.5,5 km): 15,00 euro voor leden
Natuurwandeling (ca. 10,5 of 12 km): 15,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

‘ In de voetsporen van de Witte van Zichem’

 

Neos Scherpenheuvel-Zichem nodigt, in samenwerking met het provinciaal bestuur van Neos Vlaams-Brabant, alle leden uit om te komen wandelen in Zichem.

 

Zichem is vooral gekend van de Witte van Zichem en Ernest Claes. Minder bekend is dat het een aantal eeuwenoude gebouwen en een prachtige natuur heeft. Dit wordt allemaal duidelijk gemaakt in de 2 aangeboden wandelingen.

     

De eerste wandeling (“erfgoedwandeling”) is er één van 5,5 km en gaat over een vlak en goed begaanbaar parcours. Het begin gaat door een deel van de Demerbroeken, een Europees beschermd vogel- en natuurgebied. Het tweede deel is de zogenaamde “erfgoedwandeling”. Hier maken we kennis met een aantal oude gebouwen, waarvan de Maagdentoren (gebouwd omstreeks 1383) het meest bekend is. Beklim zeker deze toren om te genieten van het uitzicht. Ook zal je regelmatig herinnerd worden aan Ernest Claes en de Witte.  De gids zal hierover zeker vertellen. Wie nu al nieuwsgierig is, kan meer info vernemen op de website www.scherpenheuvel-zichem.be/metdeWittedoorZichem waar je de brochure “Met de Witte door Zichem” kunt downloaden.

 

    

    

De tweede wandeling (“natuurwandeling”) doorkruist het Zichems broek helemaal. De wandeling gaat door open gebieden, langs beken en vijvers, over bruggetjes en vlonderpaden, door bossen, … Een echte aanrader voor de wandelaar die houdt van de natuur.  Als we terug in Zichem aankomen, kunnen degenen die nog willen een korte zijsprong maken naar de Maagdentoren om deze te beklimmen. Deze vlakke wandeling is  10,5 of 12 km (zonder/ met bezoek aan de Maagdentoren). Best wel gepast schoeisel dragen: op een paar plaatsen kan het wat natter zijn.

 

Indien de periode ervoor erg nat geweest is, wordt een alternatieve wandeling voorzien.

 

  

  

 

PRAKTISCH:

 

  •          Deelnameprijs: € 15 p.p.

 

  •           Inschrijven: dient te gebeuren op website van de eigen club. Bij inschrijving moet men aanduiden of men de erfgoedwandeling (ca. 5,5 km) of de natuurwandeling (10,5 of 12 km) wenst te doen. Veranderen ter plaatse kan nog altijd.

 

  •            Maximumaantal deelnemers: 170

 

  •             Programma:

o   Onthaal met kopje koffie of thee: vanaf 13u00

o   Vertrek beide wandelingen: tussen 13u30 en 14u00 in groepjes van +/- 25 personen, met gids.

o   Afsluiting met belegde broodjes, een stuk taart en koffie of thee, een frisdrank of een biertje

  •               Parking:

o   De parking bevindt zich aan de achterzijde van De Hemmekes (gratis + onbeperkt parkeren).

o   Aan het station van Zichem is er aan beide zijden parking (ook gratis + onbeperkt in tijd), maar het aantal nog vrije plaatsen is beperkt. Elders is er nauwelijks parking

o   Er wordt gevraagd zoveel mogelijk te carpoolen

  •        Trein: de Hemmekes ligt op ca. 500 m van het station. Er stopt elk uur een trein. Men kan vanaf het stationsgebouw via een wandelweg naar de Hemmekes wandelen: knooppunten 146 (aan overweg) -> 342 -> 341 volgen tot aan de achterkant van De Hemmekes.

Neos Scherpenheuvel-Zichem

Ook Interessant

Dolle donderdagen
Ontspanningsnamiddagen

5de donderdag van de maand 29 oktober 2026.

Donderdag 29 oktober is weer een donderdag meer in de maand; onze zogenaamde 5 de donderdag. De anciens onder jullie weten ondertussen dat we een dagje extra activiteit plannen. We verwachten jullie om 14 uur in “De Semse, Schoolstraat 17 in Zemst. De liefhebbers voor gezeldschapsspellen zetten zich samen in het café : Rummicub, kaarten, en zo meer. Of breng gewoon je breiwerk mee ! De sportievelingen vertrekken voor een stevige wandeling. Rond 16u30 zetten we ons samen in De Semse voor een gezellige babbel.

Gasthuismuseum
Culturele daguitstappen

Daguitstap naar Geel en Dessel op 9 oktober 2026

We rijden naar Geel en brengen een bezoek aan het Gasthuismuseum in het oude gasthuis. Dit is de uitgelezen plek om kennis te maken met het dagelijkse leven van de gasthuiszusters Augustinessen van weleer. We gaan terug naar de 17e eeuw op deze prachtig bewaarde kloostersite. Na de middag krijgen we een rondleiding met gids over radioactiviteit in het bezoekerscentrum Expoo Tabloo te Dessel. Het beheer van radioactief afval en het onderzoek naar nucleaire toepassingen in Mol en Dessel geven je een unieke inkijk in de wereld van radioactiviteit.

20261215_Foto Lemmens Instituut Percussie
Culturele evenementen

Luca Percussions & Marimba Christmas Parade

Tijdens de startdagen kregen we van verschillende clubs de vraag wanneer we nog eens iets zouden organiseren in het Lemmensinstituut. Die vraag is zeker niet in dovemans oren gevallen! Met veel enthousiasme kondigen we dan ook ons kerstconcert aan, dat plaatsvindt op dinsdag 15 december 2026 om 20.00 uur in het Lemmensinstituut. Op het programma staan klassieke kerstmuziek, aangevuld met traditionele Carols en enkele wereldpremières. "Samen willen we er een warme, sfeervolle en onvergetelijke muzikale kerstavond van maken. We hopen jullie talrijk te mogen verwelkomen!"