Dagfietstocht naar Sint-Katelijne-Waver

Stap binnen in de betoverende wereld van het voormalig internationaal meisjespensionaat in Onze-Lieve-Vrouw-Waver. Laat je leiden langs indrukwekkende hoogtepunten van het historische gebouwencomplex en bezoek de adembenemende wintertuin in art-nouveaustijl uit 1900. De schitterende glas-in-loodkoepel creëert een magisch licht- en kleurenspel en zal je ongetwijfeld verwonderd achterlaten. Kijk hoe het spel van licht en kleur betovert. Goudgele stralen strelen de glaskoepel, het lijkt wel altijd lente. Het veelkleurige glas-in-lood van de koepel tekent de Morgen, Dag en Avond, een populair thema in de art nouveau. Je ontdekt veel fauna en flora in het glaswerk. En ook in de Wintertuin zelf groeien varens, planten en bloemen. AFGESLOTEN.
Sport- en bewegingsactiviteiten

Praktische gegevens

Vertrek in Zemst naar Sint-Katelijne Waver met bezoek aan de wintertuin Ursulinnen.
19-06-25
Aanvang 09:30
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 0
Op voorhand inschrijven verplicht

Prijs

40 EUR op de rekening van Neos Zemst BE34 0015 2142 4990 met vermelding "Wintertuin" - aantal personen fiets + aantal personen auto.

Ook voor niet-fietsers - max 40 deelnemers - fietsers hebben voorrang.

Je kan inschrijven ten vroegste vanaf 12 mei en vóór  31 mei 2025

Voor verdere details zie nieuwsbrief mei 2025.

Menu

Vol-au-vent met frietjes met een slaatje en een ijsje als dessert.

Er is geen verdere keuze.

Programma:

09:30 Vertrek met de fiets aan de "Melkerij"
11:45 Lunch in taverne/ijssalon Margo in Sint-Katelijne Waver. Adres: Bosstraat 28 te SKW
14:00 Rondleiding met gids in de wintertuin, duurtijd 2h.
16:00 Terug met de fiets naar de "Melkerij".

Marie-Paule De Baeck

Contactgegevens
mpdb55@hotmail.com

Ook Interessant

Neos Scala
Culturele evenementen

Koor Scala & Kolacny Brothers: AFGESLOTEN!!

SCALA is een meisjeskoor dat live opvoeringen brengt en opnames maakt van klassieke arrangementen van populaire rock, metal, dance, hiphop en pop songs. Stijn Kolacny is de dirigent van het koor. Steven Kolacny schrijft de arrangementen en begeleidt het koor op piano. De covers van SCALA & Kolacny Brothers werden gebruikt in verschillende oscar genomineerde films zoals ‘Zero Dark Thirty’ en ‘The Social Network’, recent ook in ‘Spencer’ en in heel wat televisieseries zoals ‘Sex Education’, ‘Downton Abbey’, ‘The Simpsons’, ‘Sons Of Anarchy’, ‘Homeland’, ‘Desperate Housewives’, ‘Lucifer ‘and ‘Nikita’. Hun versie van ‘Smells Like Teen Spirit’ werd gebruikt in de documentaire ‘Kurt Cobain: Montage Of Heck’, alsook hun versie van ‘You Ought To Know’ in de documentaire over Alanis Morissette’s ‘Jagged Little Pill’. SCALA & Kolacny Brothers hebben meer dan 250 liedjes opgenomen in verschillende talen.

Rubenskasteel (1)
Sport- en bewegingsactiviteiten

Provinciale wandeling Zemst donderdag 9 oktober 2025

Neos Zemst nodigt, in samenwerking met Neos Vlaams-Brabant, alle Neos-leden uit om te komen wandelen in Zemst.

Para Diest
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Daguitstap naar Schaffen en Averbode op 28 oktober 2025: AFGESLOTEN

We vertrekken om 7.15u richting Webbekom, waar we een ontbijt krijgen, bestaande uit een warme drank, een broodje hesp of kaas en een chocoladekoek. Daarna rijden we door naar Schaffen, waar we een bezoek brengen met rondleiding in het Para-centrum. Zelf springen hoort er (helaas ?) niet bij, maar het wordt een boeiend bezoek. In Averbode krijgen we een rondleiding in de abdij met gids. De rondleiding leert ons ook meer over de geschiedenis van de abdij en de abdijgemeenschap vandaag de dag. We gaan via de boerderij en het washuis langs de voormalige uitgeverij naar "Het Moment." Hier nemen we een kijkje in de bakkerij en de huisbrouwerij. Afsluiten doen we met een degustatie van Averbode-producten en een bezoek aan de Abdijwinkel.