Daguitstap naar Schaffen en Averbode op 28 oktober 2025: AFGESLOTEN
Inschrijven : door betaling van € 68 p.p. (niet-leden € 78) op
op rek. van Neos Zemst BE34 0015 2142 4990 van Neos Zemst met vermelding “SCHAFFEN + aantal pers vis + aantal pers steak : bleu/saignant/à point”
Inschrijvingsperiode vanaf 16 september tot en met 16 oktober.
Inbegrepen in de prijs :
- reis per autocar
- ontbijt in Webbekom
- bezoeken, inkomgelden en gidsen
- middagmaal (dranken niet inbegrepen)
- drinkgeld chauffeur
Programma:
07:15 | Vertrek om 7h15 stipt, aanwezig om 7h aan parking d'Oude School Weerde |
12:30 | Lunch in "Het excuus" in Schaffen |
15:00 | Bezoek abdij Averbode |
18:30 | Terug in Weerde |
Marleen Verhasselt
Contactgegevens
Ook Interessant

Koor Scala & Kolacny Brothers: AFGESLOTEN!!
SCALA is een meisjeskoor dat live opvoeringen brengt en opnames maakt van klassieke arrangementen van populaire rock, metal, dance, hiphop en pop songs. Stijn Kolacny is de dirigent van het koor. Steven Kolacny schrijft de arrangementen en begeleidt het koor op piano. De covers van SCALA & Kolacny Brothers werden gebruikt in verschillende oscar genomineerde films zoals ‘Zero Dark Thirty’ en ‘The Social Network’, recent ook in ‘Spencer’ en in heel wat televisieseries zoals ‘Sex Education’, ‘Downton Abbey’, ‘The Simpsons’, ‘Sons Of Anarchy’, ‘Homeland’, ‘Desperate Housewives’, ‘Lucifer ‘and ‘Nikita’. Hun versie van ‘Smells Like Teen Spirit’ werd gebruikt in de documentaire ‘Kurt Cobain: Montage Of Heck’, alsook hun versie van ‘You Ought To Know’ in de documentaire over Alanis Morissette’s ‘Jagged Little Pill’. SCALA & Kolacny Brothers hebben meer dan 250 liedjes opgenomen in verschillende talen.

5de donderdag van de maand 30 oktober 2025
Donderdag 30 oktober is weer een donderdag meer in de maand; onze zogenaamde 5 de donderdag. De anciens onder jullie weten ondertussen dat we een dagje extra activiteit plannen. We verwachten jullie om 14 uur in “De Semse, Schoolstraat 17 in Zemst. We starten de namiddag met een korte toelichting over het gebruik en de mogelijkheden van onze nieuwe website. Ook leggen we jullie even uit hoe je het gemakkelijkste de nieuwsbrief digitaal kan lezen en eventueel afdrukken als je dat wil. Na een half uurtje vliegen we er in. De liefhebbers zetten zich samen in het café voor gezelschapsspellen : Rummicub, kaarten, en zo meer. Of breng gewoon je breiwerk mee ! De sportievelingen vertrekken voor een stevige wandeling. Rond 16u30 zetten we ons samen in De Semse voor een gezellige babbel.

Daguitstap naar Turnhout 21 november 2025
Op aanraden van en in samenwerking met Liesbet Peeters, lid van Neos Zemst en zelf stadsgids is in Turnhout, hebben wij volgend programma in Turnhout voor jullie voorbereid: We vertrekken stipt om 8.00 u richting Turnhout, waar we een koffie/thee met een koffiekoek krijgen in brasserie Sorbonne. Daarna stappen we naar onze voormiddagbezoeken. Keuze1: Geleid bezoek in het Meduceum (met gids). Verscholen achter de muren van het Sint-Victorinstituut toont het Meduceum (Medisch Educatief Museum) de rijke geschiedenis van de zorg voor de zieken. Ook de hele levensloop en de realisaties van dokter Paul Janssen ontvouwen zich achter deze muur. Ontdek het belang van hem en zijn team in de ontwikkeling op farmaceutisch gebied. Keuze2: Rondleiding met gids in het Speelkaartenmuseum, inclusief demonstratie van het drukken van speelkaarten. We ontdekken er de geschiedenis en het gebruik van de speelkaart.. In het machinepark tonen authentieke drukpersen het productieproces. Blikvanger is een gigantische 19de-eeuwse stoommachine. Het Speelkaartenmuseum egt zijn troeven op tafel voor ons.