Havenbezoek en rondvaart op de Maasplassen vrijdag 5 juni 2026

Op 5 juni vertrekken we om 7.30u stipt in Weerde en rijden we met de bus naar Maasbracht, net over de grens. Hier staat het schip van rederij Cascade vandaag ter beschikking, te beginnen met koffie of thee met vlaai, geserveerd aan boord. Nadien komt de gids ons ophalen voor een havenbezoek. Maasbracht heeft de grootste haven van Nederland voor de binnenscheepvaart. De rondleiding duurt ongeveer 1.30u en is voor iedereen toegankelijk. Rond 12.00u komen we terug op het schip. Als iedereen zijn plaats gevonden heeft vertrekt het schip voor een rondvaart van ongeveer 3,5u. Terwijl we lunchen op het schip, varen we langs een kanaal naar het verste punt van onze uitstap. Na de lunch varen we langs de mooie Maasplassen terug naar Maasbracht die we nu uitgebreid kunnen bewonderen. We passeren ook een paar sluizen. We passeren Thorn (in het achterland) en kunnen ook de skyline van Roermond vlakbij bekijken. Natuurlijk zijn er ook de mooie natuurgebieden rond de plassen, en we zien ook een winning van maasgrind. Om 17.00u komt de bus ons weer oppikken. Onze terugkeer in Weerde is voorzien rond 18u30 – 19u.
Daguitstappen en bedrijfsbezoeken

Praktische gegevens

Haven Maasbracht
05-06-26
Aanvang 07:30
Voor iedereen
Aantal plaatsen resterend: 51
Prijs: 85,00 euro voor leden
Prijs: 95,00 euro voor niet leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Inschrijving:

Door betaling van € 85 (niet leden € 95) op rekening van Neos Zemst BE34 0015 2142 4990 met vermelding: 
 “Maasbracht + aantal personen” (geen menukeuze omdat het in buffetvorm is)
 Opgelet : de inschrijvingsperiode loopt vanaf 8 mei tot 25 mei. Niet vroeger of later!

Inbegrepen: reis per autocar + drinkgeld chauffeur
 koffie met vlaai op het schip
 rondleiding met gids in de haven
 lunch op het schip
 rondvaart van 3,5u op de Maasplassen
 Niet inbegrepen: dranken tijdens en buiten de maaltijden 

Menu:

  •  Aspergesoep.
  •  Buffet met:
     - een pastaschotel met zalm,
     - varkensfilet met champignonsaus
     - rundstoofvlees in rode wijnsaus
     met frietjes of aardappelgratin en groenten.
  • koffie. 

Programma:

07:30 Vertrek in Weerde op parking aan d'Oude School
10:30 Aankomst in Maasbracht en koffie of thee met vlaai en havenbezoek
12:00 Rondvaart met schip en buffetlunch
16:00 Einde rondvaart en mogelijkheid tot bezoeken omgeving haven en winkeltjes
17:00 Vertrek bus vanuit Maasbracht
19:00 Terugkeer in Weerde

Marie-Paule De Baeck en Godelieve Roofthoofd

Contactgegevens
neos.zemst@telenet.be

Ook Interessant

Drenthe
Reis

5-daagse reis naar Drenthe van 7 tot 11 september 2026. DE REIS GAAT DOOR MET DE HUIDIGE INSCHRIJVINGEN.

Neos Zemst organiseert in samenwerking met busreizen Verhoeven een 5-daagse reis naar NEDERLAND/ provincie DRENTHE. Tijdens deze reis verkennen we authentieke dorpjes en gaan we jullie verbazen over zoveel schoonheid, natuur en geschiedenis van dit gebied. Je vindt er volop natuur en de omgeving is schitterend. Voor meer informatie en inschrijving zie bijlage.

Doornik
Culturele daguitstappen

Daguitstap naar Doornik dinsdag 5 mei 2026 : VOLZET

We vertrekken om 7.00u stipt in Weerde richting Doornik. Omdat we al vroeg weg zijn drinken daar eerst een tas koffie met koffiekoek. Nadien wandelen we naar het museum van de folklore waar we o.a. kennis maken met een plaatselijk folklorespel. Na dit bezoek komt een toeristische trein ons oppikken om een rondrit te maken in het centrum van Doornik. Een gids vertelt ons onderweg over de rijke geschiedenis van de stad. Na de lunch krijgen we, met gids, een rondleiding in de kathedraal en bezoeken we de schatkamer van de kathedraal. Ons bezoek aan Doornik ronden we af met een plaatselijk drankje en hapje en waar we ook de gelegenheid hebben om het folklorespel te oefenen. Rond 17.00u is het tijd om weer richting Weerde te vertrekken.

Brasserie Antika
Sport- en bewegingsactiviteiten

Combiwandeling (wandeling+lunch) donderdag 21 mei 2026

We gaan wandelen in de voormiddag en daarna lunchen we in brasserie ANTIKA, Pater Penninckxstraat 34 te Elewijt. De wandeling is in de omgeving van Elewijt.