Tweedaagse reis naar Eupen en de Oostkantons

Praktische gegevens
Inschrijven kan tot uiterlijk 30/04/2025
|
Dag 1
We vertrekken vanop de parking Demervallei met een touringcar van Alk-Reizen.
Bij aankomst in Eupen nuttigen we een ontbijtje met een plaatselijke specialiteit: een “Eupener Platz” (vergelijkbaar met krentenbrood) en een kop koffie in Café Sucré Salé.
Vervolgens brengen we een bezoek aan het Parlement van de Duitstalige gemeenschap. Het Parlement van de Duitstalige Gemeenschap is sinds haar ontstaan een sleutelspeler geworden in de regionale politiek en is een soevereine beslisser op de bevoegdheidsgebieden van de Gemeenschap.
Bezoekers maken er van dichtbij kennis met de politiek, van de identiteit van de Duitstalige Belgen tot hoe het parlement functioneert, en leren veel over Oost-België.
Daarna maken we met 2 gidsen een amusante en informatieve wandeling van 1,5 u door de Stad Eupen en ontdekken we de prachtige historische bezienswaardigheden en de charme van de oude lakenweversstad.
In restaurant “Ratzkeller” nuttigen we het middagmaal: soep van de dag; kipfilet in champignonroomsaus met salade en frieten; Dame Blanche + koffie.
1 glas wijn of bier is inbegrepen; overige dranken dienen ter plaatse afgerekend te worden.
Na de middag vertrekken we met de bus naar Raeren om er een bezoek te brengen aan “Distilleerderij Radermacher”.
De stokerij Radermacher, opgericht in 1836, is de oudste distilleerderij van België.
Gevestigd in Raeren in de Duitstalige Gemeenschap, maakt ze al vele jaren deel uit van de kleine kring van Belgische whiskyproducenten. Daar houdt het verhaal niet op, want zij is ook de eerste die een biologisch assortiment heeft ontwikkeld.
We krijgen er niet alleen een rondleiding, maar ook een degustatie.
Omstreeks 17 uur rijden we terug naar Eupen om in te checken in Hotel “Kloster Heidberg”.
Dit voormalig klooster uit de 18de eeuw is prachtig verbouwd tot een uniek seminariecentrum en hotel.
De kamers zijn “klein maar fijn”, met oog voor het detail en beschikken over gratis WLAN, digitale flatscreen-TV en radio, telefoon, safe, haardroger, douche of bad.
We gebruiken er het avondmaal waarbij het u mogelijk is om drie lokale biertjes te proeven als aperitief.
Mocht u nog niet vermoeid genoeg zijn, dan is er een tuin/park in de buurt van het hotel en zijn tal van bars en restaurants in het stadscentrum binnen 5 minuten lopen te bereiken.
Dag 2
Slechts enkele kilometers buiten het stadscentrum van Eupen staat een gigantische betonwand: de Vesderstuwdam. Het stuwmeer, dat door het samenvloeien van de Vesder en de Getzbach gevormd werd, is het derde grootste drinkwaterreservoir in België.
De dam is 410 m lang en heeft een hoogte van 66 m, gemeten inclusief de voet van de dam.
Deze toeristische trekpleister mag niet ontbreken op onze trip. We bezoeken de dam na het ontbijt.
De rondleiding begint op de top van de muur onder begeleiding van gidsen. We dalen af in de stuwdam (400 treden), en beneden is er gelegenheid om de waterzuiveringsinstallatie te bezoeken. Er is ook mogelijkheid om de unieke Nano filtratie-installatie te bezoeken maar opgelet: ook hier veel trappen.
Belangrijke mededelingen:
- elke deelnemer aan de afdaling moet om veiligheidsredenen zijn rijksregisternummer opgeven!
- Voor minder mobiele personen of voor wie aan de afdaling niet wenst deel te nemen, wordt een alternatief voorzien.
Na de middag vertrekken we richting Verviers voor een gegidste rondleiding doorheen het vernieuwde "WOL parcours: Verviers’ gouden eeuw".
Vanaf de 18de eeuw tot ver in de 20ste eeuw was Verviers een internationaal bekend textielcentrum. In de stad en de wijde omgeving bevonden zich langs de Vesder talrijke fabrieken waar kwalitatief hoogstaande wollen stoffen geproduceerd werden. Ze werden geëxporteerd naar alle uithoeken van Europa, en zelfs ver daarbuiten !
In zo’n vroegere textielfabriek ontdekt u tijdens ons wolparcours de verschillende stadia van het productieproces, en alles wat er rond draait.
Na de rondleiding volgt een gezellig samenzijn met een stuk Vervierse taart en een warme drank.
Programma:
00:00 | Agenda DAG 1: 22 mei 2025 |
07:15 | Vertrek touringcar op parking Demervallei |
09:00 | Ontbijt met "Eupener Platz" in Café Sucré Salé |
10:00 | Bezoek aan Parlement Duitstalige Gemeenschap |
11:15 | Stadswandeling |
12:45 | Middagmaal in restaurant Ratzkeller |
15:30 | Bezoek aan distilleerderij Radermacher in Raeren |
17:30 | Inchecken in hotel 'Kloster Heidberg' |
18:30 | Avondmaal in hotel |
00:00 | Agenda DAG 2: 23 mei 2025 |
07:00 | Uitgebreid ontbijt buffet in het hotel |
09:30 | Bezoek aan Vesderstuwdam, het stuwmeer en het waterzuiveringsstation |
12:45 | Lichte lunch in Val Dieu |
14:00 | Vernieuwd wolparcours in Verviers met achteraf Vervierse taart + koffie |
17:30 | Terugrit naar Aarschot |
Meerdere data
22/05/2025 tot en met 23/05/2025 |
Deel uw rijksregisternummer mee!!
Vergeet niet ons uw rijksregisternummer mee te delen indien u wenst af te dalen in de stuwdam!
Klik hier om ons uw RRN per mail toe te sturen!