Voordracht: Over de namen van mensen, dieren en dingen door Jan Vanroose
Deze voordracht is niet zoals alle anderen: de klemtoon ligt namelijk op het bizarre en het grappige. Zo zal je ontdekken, dat heel wat voorwerpen in Japan genoemd zijn naar Nederlandse woorden en je zal er over verbaasd zijn een mondje Japans te begrijpen. Of wat te denken van totaal foute merknamen of belachelijke straatnamen in Vlaanderen?
Jan Vanroose laat zijn publiek ook een keuze maken uit mooie voornamen, ooit gegeven aan Vlaamse kinderen, om de mensen vervolgens te laten ontdekken welk verschrikkelijke betekenis er achter schuilt. Er wordt heel wat afgelachen tijdens deze lezing. Het is eigenlijk ook niet te geloven welke namen gegeven zijn aan kinderen, aan straten, aan cafés, en aan huizen.
De spreker
Jan Vanroose: Leerkracht geschiedenis met rustpensioen, auteur van meerdere boeken, waaronder Het kleine Namenboek (uitgeverij Bert Bakker – Amsterdam). Hij werkte mee aan het radioprogramma De Nieuwe Wereld (Friedl Lesage) – de teksten werden toen voorgelezen door nieuwsanker Martine Tanghe. Hij beschikt over een archief van circa 250.000 krantenartikelen en gaf zijn lezing al meer dan 70 keer voor diverse verenigingen in het hele Vlaamse land.
Wanneer: donderdag 19 maart 2026 om 14u00
Waar: kapel op de Bremt
Leden: schrijven online in via de rode knop "Inschrijven" of sturen een mailtje naar info@neosbierbeek.be
Niet leden schrijven in door betaling van 10,00 Euro online via de rode "Inschrijven" knop of op ons rekeningnummer BE19 8508 3717 9312 met vermelding "Jan Vanroose"
Info: Als je online inschrijft, dien je ook online te betalen via bancontact met je bankkaart of het scannen van een QR-code. M.a.w. niet online inschrijven en daarna met een overschrijving betalen aub. Onze penningmeester is jullie daar zeer dankbaar voor.
Neos Bierbeek
Contactgegevens
Ook Interessant

Melodieën voor Miljoenen: "Wien...bleibt Wien!" - AFGESLOTEN!
Een gouden ‘allesbehalve ouden’ klassieker. Neos ‘huisorkest’ Frascati Symphonic zal ons in 2025 opnieuw verwennen met een wervelend concert. De titel zegt het helemaal: Wenen... blijft Wenen! Sommige muziek is onvergankelijk. Dit concertprogramma neemt je mee op een onvergetelijke reis door de wereld van Mozart, Strauss en Lehár.

Bezoek aan Hotelschool Ter Duinen en het Paul Delvaux-museum in Koksijde - VOLZET!
Dagreis: Proef TER DUINEN, waar de beste koks hun beroep leren.

Cirque du soleil: Alegria. UITVERKOCHT!
De wereldberoemde Alegria show in een nieuw en moderner jasje gestoken. Sinds de wereldpremière speelde de show onder meer in Canada, de Verenigde staten, Zuid-Korea en Japan.Dit najaar is de show voor het eerst ook te bewonderen in Brussel! En Neos is erbij!