Daguitstap: De Gentse Floraliën & kasteel Ooidonk
De inschrijvingen zijn geopend.
S ’Morgens vertrekken we naar Gent om er van het internationale planten- en bloemenfestival dat maar eens in de 4 jaar plaats heeft te gaan genieten.
De Floraliën zijn meer dan een tentoonstelling: ze zijn een viering van botanische kunst en innovatie. Tientallen tuinders, bloemisten en landschapsarchitecten uit binnen- en buitenland presenteren hun nieuwste creaties, van spectaculaire bloemensculpturen tot avant-gardistische tuinontwerpen. De zalen zijn gevuld met geurende rozen, exotische orchideeën, statige lelies en zeldzame kamerplanten.
Dit jaar staat Floraliën in het teken van verbinding en hoe bloemen en planten hierbij hun steentje kunnen bijdragen.
S’ middags: Gaan we eten we in het Colmar-restaurant in Sint-Denijs-Westrem.
· seizoensbuffet,
· hoofdgerecht naar keuze (4 opties)
· dessertbuffet.
De namiddag: Na het eten brengen we een bezoek aan het prachtige kasteel Ooidonk en zijn omgeving, waar geschiedenis en charme hand in hand gaan. Het omringende water en het fraaie park stralen een en al rust uit en verlenen het kasteel een harmonieus en vredig karakter dat zijn turbulente geschiedenis haast doet vergeten. Deze middeleeuwse versterkte burcht is een uniek voorbeeld van de Spaans-Vlaamse architectuur uit de Renaissance. Het kasteel werd in 1595 herbouwd en geldt als een van de mooiste kastelen in België. Met zijn kenmerkende trapgevels en uivormige torens hoeft deze Oost-Vlaamse parel niet onder te doen voor de imposante kastelen van de Loire. Ontdek de rijke geschiedenis van het kasteel Ooidonk en de vele nog onbekende facetten van deze bijzondere locatie.
Prijs: € 99,00 pp voor leden.
Niet leden betalen € 115,00 pp
Inbegrepen in de prijs: busvervoer, ingang Floraliën, middagmaal, en gegidst bezoek in het kasteel.
Inschrijven kan via de rode knop op onze website of via ons rek.nr BE19 8508 3717 9312 met vermelding "Floraliën".
Uiterste datum van inschrijving is woensdag 15 april 2026.
Het exacte uur en de opstapplaats zullen op een later moment worden meegedeeld.
Neos Bierbeek
Contactgegevens
Ook Interessant

Wandelen in Aarschot - Opgepast gewijzigde datum!
We trekken terug onze wandelschoenen aan en gaan naar Aarschot, een stad gelegen in de Demervallei tussen de heuvels van het Hageland. Ze wordt ook de parel van het Hageland genoemd. Wandel gezellig mee op je eigen tempo en ontdek de boeiende verhalen van deze stad.

Ode an die Freunde
De inschrijvingen zijn geopend! Ode an die Freunde is een bijzonder geslaagd amicaal verbond met liederen uit het klassieke en meer recente repertoire.Je wordt niet alleen geraakt door de muziek maar ook door het enthousiasme, de schoonheid en het kleurrijke samenspel.

Voordracht: Over de namen van mensen, dieren en dingen door Jan Vanroose
Om tegemoet te komen aan de vraag van onze leden nodigen wij Jan Vanroose terug uit om zijn voordracht die hij door tijdsgebrek moest inkorten op onze Algemene vergadering van 2025 te komen vervolledigen.

