Lezing: Jan Vaes: “Kunst als spiegel van tijd”

Lezingen

Praktische gegevens

Pakenhof - Pakenstraat 61 - 3001 Heverlee
26-02-26
Aanvang 14:45
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 31
deelnemen: 0,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Jan Vaes - doctor in de oudheidkunde en kunstgeschiedenis, verbonden aan de KU Leuven (en veel meer) -  kwam reeds op 25/4/24 naar onze afdeling om te spreken over "De graven van Loon".

Hij bleek toen zulk een beklijvend spreker te zijn, dat we hem onmiddellijk vroegen wat hij ons nog meer te bieden had. 

Onze keuze viel op een lezing die hij al tientallen keren in binnen- en buitenland gaf. Met "Kunst als spiegel van de geschiedenis" leert hij ons op een andere manier naar kunst te kijken.

Zijn visie: "Kunstgenot is maar totaal als men kunst totaal begrijpt". En dan heeft hij het niet over de kleuren, de toon en de compositie, maar over de mate waarin het kunstwerk zijn tijd gecondenseerd weerspiegelt en de essentie van die tijd vat.

De lezing zal deze stelling ten overvloede bewijzen met een geïllustreerd en chronologisch overzicht van de relatie tussen tijdsbeeld en kunst.

 

Neos Heverlee