Jean-Paul Van Bendegem: Grijs, wijs en puber
Wat betekent het om een ‘senior’ te zijn in onze moderne samenleving? Al te vaak wordt deze vraag door ‘niet-senioren’ beantwoord en al te vaak wordt een passief beeld gepresenteerd. In deze lezing wordt een ‘contraire’ visie gepresenteerd: de senior als wijze puber. Wijs door de ervaring, puber door de mentale en lichamelijke veranderingen en aanpassingen. Maar ook ‘opstandig’, wat leidt tot een actief mensbeeld.
(Foto: Marit Galle)
George van Gastel
Contactgegevens
Ook Interessant

Hommage aan Yasmine
Toen Yasmine ons in 2009 verliet, verloor de muziekwereld een icoon. Toch blijven haar muziek, warme stem en betekenisvolle teksten ons nog steeds raken. Copyright Foto: Koen Bauters

Alfred Coninx: Hoe behouden we onze levenskwaliteit. Deel 2
Na de succesvolle voordracht in 2024 waar gestart werd met een reis door het lichaam, wordt de tocht in deel 2 verdergezet. Nu wordt dieper ingegaan op de mentale aspecten en het belang van geestelijke activiteit. Vooraf inschrijven NIET nodig

Provinciale Wandeling ZEMST
Neos Zemst nodigt, in samenwerking met Neos Vlaams-Brabant, alle Neos-leden uit voor een wandeling van 10 km in Zemst over begaanbare paden, al dan niet verhard. De wandeling gaat hoofdzakelijk door bebost gebied en door open veld. Halverwege is er een tussenstop aan het Rubenskasteel (Het Steen) te Elewijt waar men onder leiding van een gids binnen het domein een uniek uitzichtpunt op het kasteel kan bezoeken en een blik werpen op het gelijkvloers in het kasteel. Het kasteel en het domein zijn in normale omstandigheden niet open voor het publiek. Een unieke gelegenheid dus!