Persbericht: VRT journaliste Veerle de Vos onthulde Chinese geheimen
Ze woonde 2 jaar in China en is er nu nog regelmatig als verslaggever. Zonder voldoende kennis en respect van en voor de Chinese geschiedenis en cultuur is het er ook nu niet mogelijk doeltreffende contacten te leggen of politieke of zakelijke afspraken te maken, zo blijkt.
Als illustratie daarvan schreef ze een boek over de Vlaamse jezuïet Ferdinand Verbiest uit Pittem. In de zeventiende eeuw slaagde hij erin het tot dan afgesloten Chinese keizerrijk binnen te komen en er zelfs de voornaamste adviseur van de kiezer te worden. Zijn recept: de cultuur daar te leren kennen en respecteren en aan kennis en cultuur uitwisseling te doen tussen de Chinese machthebbers en het volk. Dat is nu nog zo, besloot Veerle de Vos.
Haar boek “Ferdinand Verbiest en de ontdekking van China” verscheen vorig jaar bij uitgeverij Pelckmans en is een groot succes; het leest als een trein.

Beego-webinar met korting op 16 september 2025
Ook in 2025 organiseert Beego webinars. Neos-leden betalen slechts €5 per persoon in plaats van €7,50 per persoon.

Nieuwe Neos-ledenvoordelen!
Nood aan bouw- of interieurinspiratie? Dit najaar heb je als Neos-lid op enkele dagen gratis toegang op enkele interieur- en bouwbeurzen in West-Vlaanderen.

Zomerbuffet was alweer swingend lekker én gezellig
Onze traditie in juni: het zomerbuffet in het altijd lekkere Krekelhof.