Concert Melodieën voor Miljoenen - 'Burenbezoek: Wenen en Berlijn'

Stilaan het vlaggenschip binnen onze klassieke programmatie: Melodieën voor Miljoenen! Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2026 opnieuw verwennen met een wervelend operetteconcert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. Een ideaal sintcadeau voor jou en je Neos-leden!
Culturele evenementen

Praktische gegevens

Koningin Elisabethzaal, Antwerpen
06-12-26
Aanvang 16:00
Einduur 18:30
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 0
Neos-ticket categorie 1: 56,00 euro voor leden
Neos-ticket categorie 1 met georganiseerd busvervoer: 83,00 euro voor leden
Neos-ticket categorie 2: 46,00 euro voor leden
Neos-ticket categorie 2 met georganiseerd busvervoer: 73,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

                                                    "In mir klingt ein lied"

 

Dit unieke concert presenteert een schitterende selectie van operette-klassiekers en grootmeesters die generaties hebben weten te raken. 

 

Laat je verrassen door de iconische klanken van "Morgen", een meesterwerk van Richard Strauss dat de schoonheid van liefde en verlangen vangt. 

Geniet van sprankelende melodieën die je meenemen naar de bruisende straten van Berlijn, met de levendige en charmante muziek van Léon Jessel en Paul Lincke.

Van de grandeur van Wenen tot de elegantie van Berlijn, beleef samen met je Neos-vrienden deze muzikale reis met werken van Carl Maria von Weber, Eduard Strauss, en Franz Lehár. Je zintuigen worden verwend met rijke harmonieën en meeslepende ritmes die deze steden tot leven brengen.

Zelfs Frederic Chopin komt aan bod met een zelden uitgevoerd lied "In mir klingt ein lied".

 

Vergezeld door de betoverende stemmen van getalenteerde sopraan Iris Luypaers en tenor Ghijs Van der Linden, brengt Frascati Symphonic de prachtige operette-melodieën weer tot leven.

 

                                                      Magie in melodie!

 

Met Klara-presentator Lenaart T'jollyn als vakkundig gids wordt het klassiek programma helder en toegankelijk op een zilveren dienblad aangereikt.  

 

Mis deze muzikale reis niet en dompel jezelf onder in klanken die je hart vervullen. Kom en ervaar een exclusieve Neos-middag vol emotie, vreugde en onvergetelijke muziek. Laat je verrassen en inspireer jezelf met de wonderlijke wereld van operette!  

 

Flink geweest? Ongetwijfeld!

 

Trakteer jezelf én je Neos-vrienden dan als 'sintcadeau' op een uniek concert dat názindert.

Dit in de onovertroffen, prachtige setting van de Koningin Elisabethzaal in Antwerpen                    

                     

 inschrijvingen

 

Inschrijvingen lopen tot uiterlijk 2 oktober 2026 of zolang de voorraad strekt.

 

 

 

Enthousiaste Neos-toehoorders tijdens een vorige succesvolle editie:

 

VRAGEN? Contacteer cultuur@neosvzw.be of tel 03/213.96.60

 

                                      

Neos vzw

Contactgegevens
cultuur@neosvzw.be

Handig om weten

Een ticket categorie 1 (= parterre + eerste rijen 1e balkon) kost 56 EUR. Een ticket categorie 2 bedraagt 46 EUR.
Inschrijven kan uiterlijk t.e.m. 2 oktober 2026 of tot zolang de voorraad strekt (= teller op 0 -> als deelnemers kom je automatisch op wachtlijst terecht. Je dient nog niet te betalen)
De busroutes worden opgemaakt nadat inschrijvingen zijn afgesloten. Een drietal weken voor aanvang van het evenement (= begin november) ontvangt het clubbestuur de busroute, inclusief alle praktische info, in de mailbox

Ook Interessant

Voordracht: Rudi Vranckx: Mijn kleine oorlog - 35 jaar aan het front
Lezingen

Rudi Vranckx: Mijn kleine oorlog - 35 jaar aan het front

In deze lezing brengt RUDI VRANCKX verslag uit van grote wereldconflicten. Als oorlogsreporter zorgt hij steeds voor een heldere blik op actualiteit. Hij vertelt zijn verhaal van de val van het Oostblok in 1989 tot de huidige oorlog in Gaza. In een waanzinnige wereld die wordt gedomineerd door buitensporig geweld en misleidende propaganda ging hij telkens op zoek naar de ware toedracht van een conflict en kleine verhalen van gewone mensen in de grote geschiedenis. .Al ruim 35 jaar volgt hij oorlogen en conflicten, maakte hij documentaires voor oa. Canvas en schreef verschillende boeken.Deze lezing wordt steeds geactualiseerd!

Voordracht: Rechter D'Hondt
Lezingen

Rechter D'Hondt: verkeers(on)veiligheid

Rechter D’Hondt staat bekend om zijn uitgesproken standpunten over verkeersveiligheid en zijn onconventionele, maar doordachte straffen. In deze lezing confronteert hij het publiek met de realiteit achter de statistieken: verhalen van slachtoffers, daders en de impact van roekeloos rijgedrag. Rechter D’hondt pleit al jaren voor meer bewustzijn en verantwoordelijkheid in het verkeer. Zijn aanpak is direct, soms confronterend, maar altijd ingegeven door een diep gevoel voor rechtvaardigheid. Zijn pleidooi voor duidelijke grenzen en betekenisvolle straffen sluit aan bij de actuele maatschappelijke discussie over strengere wetgeving rond verkeersdoden. Een indringende namiddag die aanzet tot nadenken over gedrag achter het stuur en de maatschappelijke impact ervan.

Begraafplaats Assebroek
Culturele evenementen

Bezoek aan de centrale begraafplaats in Assebroek

In de volksmond het "Brugs Kerkhof" genoemd is de oudste van heel België. Deze stilteplek in het groen is de laatste rustplaats van tal van notabelen. Een plek in het groen, vol bijzondere stukjes erfgoed. Het is aangelegd als een uitgestrekt, ecologisch stadspark met imposante grafmonumenten, majestueuze bomen en een grote biodiversiteit. Langs de centrale dreven vind je monumentale grafkelders en praalgraven van vooraanstaande Brugse families, architecten (zoals Louis Delacenserie) en beeldhouwers (zoals de familie Pickery). Ook Guido Gezelle ligt er begraven in een opvallend grafmonument]