Lieven Debrauwer: Mon Paris
Lieven Debrauwer werd wereldberoemd in Vlaanderen met zijn film ‘Pauline & Paulette’ waarmee hij in 2001 in Cannes de publieksprijs won. Daarna volgde ‘Confituur’ maar gaandeweg kwam vooral zijn muziek- en theatercarrière op de voorgrond. Hij regisseert theater en musicals en vierde onlangs zijn 25-jarig jubileum als muzikaal cabaretier met de voorstelling ‘From Hollywood à Paris’ waarin hij een selectie brengt van Engelstalige en Franstalige liedjes uit bekende musicals met Parijs en de liefde als centraal thema. Daarnaast toert hij ook langs culturele centra en verenigingen met lezingen over ‘het geheim van de Hollywoodmusicals’, over zijn favoriete filmregisseur Alfred Hitchcock en over zijn andere passie ‘Parfums’ waarvan hij meer dan 500 lezingen gaf. Ook daar schreef hij een boek over. En nu is er dus ‘Mon Paris’. Voor hem geen zonnige Costa’s als vakantiebestemming maar “gewoon” Parijs.
“Eigenlijk is het begonnen in 2002 in Hollywood toen mijn film de Belgische inzending was voor de Academy Awards. Heel vaak kreeg ik de vraag “waar ligt België?”. Ik had snel geleerd om te zeggen “op 3 uur rijden van Parijs” waarop die Amerikanen verrukt reageerden met “Oh, maar dan ga jij elk weekend uit in Parijs?!”. En ergens is dat waar. We wonen zo dicht bij een wereldstad en toch zijn er immens veel Vlamingen die Parijs nog niet bezocht hebben”.
neos Mortsel
Contactgegevens
Ook Interessant

T-Dansant: Neos glittert
Het leven is beter onder een discobal! Op dinsdag 27 oktober gooien we de benen los! De T-Dansant, met als thema disco, opent zijn deuren voor iedereen van Neos Provincie Antwerpen om samen te genieten van muziek, elkaar en wat lekkers. Samen met DJ Danny Van Tichelen van Radio Minerva veranderen we parochiezaal PAX tot een ware DISCOtheek! Of je nu houdt van stevige choreografieën of je voet tikken in de maat, er is voor ieder wat wils. Met de uitstekende organisatie en samenwerking tussen Neos Provincie Antwerpen en Neos Hoogstraten willen we jullie de namiddag van je leven geven. Elk ticket bevat jouw toegang tot het disco-feest, met een drankje, zoutje en zoetje inbegrepen! Alleen daarheen 😊

Concert Melodieën voor Miljoenen - 'Burenbezoek: Wenen en Berlijn'
Stilaan het vlaggenschip binnen onze klassieke programmatie: Melodieën voor Miljoenen! Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2026 opnieuw verwennen met een wervelend operetteconcert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. Een ideaal sintcadeau voor jou en je Neos-leden!

Dirk Draulans: Drummen op aarde
We zijn met 8 miljard mensen op aarde en aardig op weg naar 9 of zelfs 10 miljard. Dirk Draulans schetst in ‘Drummen Op Aarde’ de nefaste invloed van onze aanwezigheid op het andere leven op aarde. Een ontnuchterend verhaal over minder kinderen krijgen, weerstand tegen verandering en de moeizame strijd voor een aanvaardbaar omgaan met de hulpbronnen van de aarde die we nodig hebben. Met als slot een analyse van de prangende vraag of we nog optimistisch kunnen zijn over een goede afloop.

