Achter de schermen bij Opnieuw & Co
Opnieuw & Co is uitgegroeid tot een van de grootste kringwinkelorganisaties van Vlaanderen. Wat in 1995 begon met één vestiging in Lier en een team van zes medewerkers, groeide uit tot een onderneming met meer dan 500 medewerkers. De vestiging op de Vredebaan in Mortsel is vandaag zelfs de grootste kringwinkel van Vlaanderen.
Tijdens onze rondleiding bezoeken we eerst de hoofdzetel van Opnieuw & Co op de Vredebaan 76. Daar krijgen we toegang tot de productiehal waar dagelijks enorme hoeveelheden goederen worden gesorteerd, gecontroleerd en winkelklaar gemaakt. Je ontdekt hoe een organisatie jaarlijks duizenden tonnen goederen een tweede leven geeft én tegelijk kansen creëert voor mensen die werkervaring willen opdoen.
Nadien wandelen we naar de kringwinkel op de Vredebaan 90, waar we zien hoe al dat werk uiteindelijk resulteert in een aantrekkelijk en gevarieerd winkelaanbod.
De rondleiding duurt ongeveer 1,5 tot 2 uur, afhankelijk van het aantal vragen. En vragen stellen mag uiteraard: nieuwsgierigheid wordt hier niet gerecycleerd maar aangemoedigd!
Om de gids goed verstaanbaar te houden, is het aantal deelnemers beperkt tot 25 personen.
We verzamelen vóór de start in de grote refter op het gelijkvloers van de hoofdzetel (Vredebaan 76, Mortsel).
Er is een grote overdekte fietsenstalling aanwezig. De parkeermogelijkheden zijn beperkt, daarom raden we aan om met de fiets of met de tram te komen. Bus 90, 91, 92, trams A3 en 7 stoppen aan halte Vredebaan; van daaruit is het nog ongeveer 500 meter wandelen.
Deze unieke activiteit wordt exclusief aangeboden aan onze leden voor de symbolische bijdrage van slechts 1 euro.
Schrijf tijdig in, want zodra de 25 plaatsen zijn ingevuld, moeten we de deuren sluiten. Vol is vol!
Neos Mortsel
Contactgegevens
Ook Interessant

T-Dansant: Neos glittert
Het leven is beter onder een discobal! Op dinsdag 27 oktober gooien we de benen los! De T-Dansant, met als thema disco, opent zijn deuren voor iedereen van Neos Provincie Antwerpen om samen te genieten van muziek, elkaar en wat lekkers. Samen met DJ Danny Van Tichelen van Radio Minerva veranderen we parochiezaal PAX tot een ware DISCOtheek! Of je nu houdt van stevige choreografieën of je voet tikken in de maat, er is voor ieder wat wils. Met de uitstekende organisatie en samenwerking tussen Neos Provincie Antwerpen en Neos Hoogstraten willen we jullie de namiddag van je leven geven. Elk ticket bevat jouw toegang tot het disco-feest, met een drankje, zoutje en zoetje inbegrepen! Alleen daarheen 😊

Concert Melodieën voor Miljoenen - 'Burenbezoek: Wenen en Berlijn'
Stilaan het vlaggenschip binnen onze klassieke programmatie: Melodieën voor Miljoenen! Neos 'huisorkest' Frascati Symphonic zal ons in 2026 opnieuw verwennen met een wervelend operetteconcert in de prachtige Koningin Elisabethzaal. Een ideaal sintcadeau voor jou en je Neos-leden!

Lieven Debrauwer: Mon Paris
Cineast, cabaretier en conférencier Lieven Debrauwer reist al jaren geregeld naar Parijs. Die wereldstad is zo dichtbij… Gewapend met zijn Nikon fototoestel, honderden foto’s, leuke montages op muziek en heel veel weetjes en tips neemt hij u mee naar ‘zijn’ Parijs. Met veel passie en liefde vertelt Lieven over zijn favoriete Parijse plekjes. Dit is géén klassieke reisgids. Ja, de Eiffeltoren en Opéra Garnier komen aan bod! Maar er is ook aandacht voor minder toeristische, minder bekende plaatsen. Een parkje, standbeeld, restaurant, boetiek of graf... en véél Art Nouveau! Montmartre, Maxim’s, Metro, Mode en musées... C’est Magnifique! Ook Dalida en Piaf zijn present.

