De Avond van de Filmmuziek 2026

Zaterdag 9 mei 2026 verandert het Sportpaleis in de grootste bioscoop van het land waar de meest iconische filmmuziek tot leven komt. Laat je op de tweede editie van ‘De Avond van de Filmmuziek’ meevoeren door meesterwerken uit bekende films, live uitgevoerd door het Antwerp Philharmonic Orchestra onder leiding van de getalenteerde Braziliaanse dirigente Alexandra Arrieche.
Avond Van De Filmmuziek2

 

Exclusieve filmbeelden zullen tijdens de show op een groot scherm worden vertoond. Met de ondersteuning van een symfonisch live orkest, solisten en enkele special guests belooft dit een ongekende ervaring te worden.

 

Zo zijn vele soundtracks immers even legendarisch geworden als de films zelf. Het visuele spektakel van de begeleidende beelden wordt versterkt door de adembenemende muziek, wat ongetwijfeld zal zorgen voor een meeslepende avond in het Sportpaleis.

 

‘De Avond van de Filmmuziek’ vond voor het eerst plaats in 2014 in het Koninklijk Concertgebouw in Amsterdam. Op enkele jaren tijd groeide dit muziekgala uit tot het grootste muziekevenement in dit genre in Nederland, met jaarlijks voorstellingen in de Ziggo Dome. In 2025 trok dit unieke concept voor het eerst succesvol naar België. En in 2016 wil Neos dit niet missen.

 

Zaterdag 9 mei 2026 staat hier met stip op de programmatiekalender.