Allianz Memorial Van Damme - 50ste editie!

Praktische gegevens
In 2026 bestaat de Memorial 50 jaar! En dat viert Neos graag mee!
Dit event ter ere van de betreurde atleet Ivo Van Damme is ondertussen een gevestigde waarde in de (inter)nationale atletiekwereld. Naast haar verjaardag vormt de Allianz Memorial Van Damme in 2026 ook de finale van de prestigieuze Wanda Diamonds League. Kortom, Neos-sportliefhebbers, fans van spanning, groots spektakel, records en geweldige sfeer: jullie worden verwend! In de schaudw van het Atomium ben je getuige van uitzonderlijke sportprestaties én animaties die het stadion onderdompelen in een unieke sfeer. Met een optreden van Helmut Lotti als kers op de taart. ALLEN daarheen!
Na de Olympische Spelen van Montreal in 1976, rees het idee om een atletiekmeeting te organiseren voor tweevoudig zilverenmedaillewinnaar Ivo Van Damme. Niemand had toen kunnen vermoeden dat de meeting er in de zomer van 1977 zou komen als een eerbetoon aan de intussen tragisch omgekomen atleet, maar nog minder dat de Memorial 50 jaar later een gevestigde waarde zou zijn in de nationale en internationale atletiekwereld.
Naast de 50ste verjaardag vormt de Allianz Memorial Van Damme in 2026 ook de finale van de prestigieuze Wanda Diamond League. Kortom: alle internationale topatleten zijn van de partij!
Na 14 kwalificatiemeetings over de hele wereld nemen de beste atleten het tegen elkaar op in de finale bij ons, in de schaduw van het Atomium, met als inzet de felbegeerde Diamond Trophy. Gedragen door een even deskundig als enthousiast publiek: wie weet welke records er dit keer opnieuw sneuvelen?
Sprint-, midden- en langeafstandsraces, horden, 3000 m steeple, hoogspringen, verspringen en polsstokhoogspringen, kogelstoten, speerwerpen en discuswerpen… Alle koningsdisciplines van de atletiek verzamelen zich op de Heizelvlakte voor jullie grootste plezier, in het verlengde van de uitzonderlijke prestaties van de voorbije jaren door wereldtoppers zoals Armand Duplantis, Yaroslava Mahuchikh, Femke Bol en Jakob Ingebrigtsen.
Behalve het sportieve hoofdmenu staan er tal van extrasportieve verrassingen op het programma om deze verjaardagseditie te kruiden. Eentje geven we al graag weg:

Neos-sportliefhebbers, fans van spanning, groots spektakel en een geweldige sfeer: jullie worden verwend! Als publiek mag je niet alleen rekenen op uitzonderlijke sportprestaties, maar ook animaties die het stadion onderdompelen in een unieke sfeer. Of wat dacht je bijvoorbeeld van Helmut Lotti als culturele afsluiter.
Een totaalbeleving die je aan den lijve moet ondervinden.
Mis het niet!
Neos beklonk een unieke deal, met de beste tribunezitjes met centraal zicht in het Koning Boudewijnstadion, en dit aan een voordelige Neos-prijs.
Handig om weten
Filmpje over het ontstaan van de Memorial Van Damme
Ook Interessant

Marcel zingt Boudewijn de Groot
Om zijn vader te eren, brengt Marcel de Groot een uniek concert. Het publiek krijgt een prachtig overzicht met verhalen en anekdotes uit een unieke carrière van vaderlief. Interesse? Hou deze datum dan vrij. Meer info volgt wanneer wanneer uw club de activiteit heeft overgenomen uit de Bib ( dit is pas mogelijk vanaf begin juli), dan pas is de rode knop zichtbaar en kan je inschrijven. Dat doe je steeds via je eigen clubwebsite.

Ringmuswandeling
Onze wandelgids Marc stelt voor de maand juni een eigen interpretatie voor van de Ringmuswandeling. Tijdens deze wandeling neemt hij ons mee langs het glooiende natuurlandschap in de Markvallei rond de pajottegemse deelgemeente Galmaarden.

Bezoek brouwerij Lindemans
Brouwerij Lindemans wortelt diep in het Pajottenland, in het gehucht Kwadewegen in Vlezenbeek. Het Hof ter Kwadewegen was al in de 16de eeuw een herberg langs de drukke route tussen Brussel, Oost-Vlaanderen en Henegouwen. In de wintermaanden werd er bier gebrouwen om de boeren aan het werk te houden én hun dorst te lessen. In 1822 deed de familie Lindemans haar intrek, toen Joos Frans Lindemans trouwde met brouwersdochter Francisca Josina Vandermissen. Zo begon een familietraditie die vandaag al zes generaties voortleeft. Vandaag leiden neven Dirk en Geert Lindemans de grootste onafhankelijke familiale lambiekbrouwerij van het land. Gestoeld op traditie maar ook innovatief, zo lanceerde Lindemans als eerste een kriekbier zonder alcohol. In de Kriek 0,0 % zitten evenveel geperste krieken als in de alcoholische variant, ook de aroma's zijn dezelfde, enkel de alcohol ontbreekt. Heerlijk verfrissend als dorstlesser op een warme zomerse dag. En ook daarom gaan we deze brouwerij bezoeken!
