Voordracht Oostende in de Belle Epoque Maandag 21 september 2026

Praktische gegevens
Neos Sint Kruis
Contactgegevens
Ook Interessant

Daguitstap Brussel 10/09/26
Vertrek om 7.30 uur aan de Kerk H. Kruisverheffing Boogschutterslaan We rijden naar Brussel en brengen eerst een bezoek aan de indrukwekkende Nationale Basiliek van het Heilig Hart, één van de grootste kerken ter wereld en een echte blikvanger in Brussel. Tijdens het geleid bezoek ontdekken we samen de rijke geschiedenis, de bijzondere art deco-stijl en de prachtige panoramische uitzichten over de stad. De gids neemt ons mee langs de belangrijkste bezienswaardigheden en vertelt boeiende verhalen over de bouw, de architectuur en de betekenis van deze unieke basiliek. Middagmaal : Colmar Groot-Bijgaarden Koud buffet met frietjes, dessertbuffet, drankenbuffet (water, frisdranken, Jupiler, Jupiler alcoholvrij en wijn). Het buffet is uitgebreid en omvat vlees, vis en groenten, dus ook geschikt voor de eventuele vegetariërs. Na het middagmaal rijden we naar de Europese wijk in het centrum van Brussel voor een begeleid bezoek aan Het Huis van de Europese Geschiedenis. We ontdekken hoe de Europese geschiedenis onze samenleving heeft gevormd. De gids neemt ons mee langs boeiende verhalen, historische voorwerpen en interactieve tentoonstellingen over de grote gebeurtenissen en evoluties in Europa. Interessante en toegankelijke ervaring voor iedereen die meer willen leren over het gedeelde Europese verleden. Op weg naar huis houden we nog een stop met een drankje en een babbel. ( 1 consumptie inbegrepen : koffie, thee, streekbier, glaasje wijn of frisdrank) Inschrijven tegen uiterlijk 2 september, bij voorkeur via de rode knop op onze website of via overschrijving op rek.BE12 4752 3605 7192 van Neos Sint-Kruis, met de vermelding ‘Koekelberg’+ naam en voornaam
Ontroerend erfgoed : Funeraire kunst en rituelen in Sint-Kruis Donderdag 24/09/2026 gidsbeurt
Ruim duizend jaar worden op de kerksite van Sint-Kruis mensen begraven : Bruggelingen uit Sint-Kruis-binnen-de-muren (nu Sint-Anna) en plattelandsbewoners van Sint-Kruis-buiten-de-muren tot en met Vivenkapelle. Na het verbod om nog langer binnen de stadsmuren te begraven, lieten Brugse aristocraten zich liever net buiten de stad rond een kerk begraven dan op het "rapenstuk" in Assebroek. Dat verklaart de dertig muurplaten en talrijke pronkgraven op het kerkhof en de gemeentelijke begraafplaats van Sint-Kruis. Deze gegidste rondleiding neemt ons mee naar de kerk, het kerkhof alsook naar de tentoonstelling rond funeraire symbolen en verdwenen rituelen en volksgeloof. Drankje in de Torre !

Poëtische vertellingen Christa Scherpereel Maandag 19 oktober 2026
Poëtische vertellingen is een voorstelling over herkenbare dingen in het leven : het opgroeien in een groot gezin, de hunkering naar liefde, het moederschap en opvoeding, een boontje voor oma.... Maar meer nog over wat het is blijven hangen van bepaalde ervaringen en hoe sommige zaken later richting blijken te geven in het leven. Het geheel is een vlechtwerk van eigenpoëzie en proza tussen die van M.G. Schmidt en Godfried Bomans. Het is een speelse, zeer toegankelijke en ontroerende voorstelling. Sfeervolle muziek begeleidt enkele poëtische fragmentjes.
