't Kliekse Vlaamse volksmuziek

Praktische gegevens
Herman en Rosita Dewit spelen sinds 1968 onafgebroken muziek met ’t KLIEKSKE, waarvoor Herman zelf alle traditionele volksinstrumenten bouwde. Samen met Rosita verzamelde hij enkele honderden liederen en dansen in Vlaanderen en ze legden ook een indrukwekkende verzameling aan van authentieke volksinstrumenten. In dit sterk visueel en humoristisch programma speelt en zingt dit duo met begeleiding van zelfgemaakte ‘recyclage-instrumenten’. Vertrekkende van weggegooid materiaal als conservenblikken, pvc-buizen, bierblikjes, fietspompen, spuitjes, snorkels, gieters, krukken, wortels … herscheppen zij dit afval op een zeer creatieve wijze tot een echt volwaardig muziekinstrument. In dit ludieke programma ontdek je hoe weggegooide voorwerpen zinvol kunnen worden hergebruikt.
Na deze unieke muzikale beleving willen wij jullie graag meenemen voor een opfrissing over alle info die jullie op onze website kunnen terugvinden,.
Daarna nodigen we jullie uit in de Foyer om samen dit werkingsjaar af te sluiten met een gezellig babbelmoment, versnaperingen, een glaasje, koffie en taart.
Neos Tienen
