De geschiedenis van de historische gebouwen in Tienen
Als bouwkundig erfgoedconsulent voor Tienen en omgeving, slaagde Tom Van de Sijpe erin om met een goed uitgebouwde en gedocumenteerde PowerPoint presentatie een historisch overzicht te schetsen van de burgerlijke architectuur in Tienen, van de Middeleeuwen tot de Art Deco. En van wat er uit die periodes nog bewaard is gebleven.
Na de ‘Tiense Furie’ , in 1635, een brand die het grootste deel van onze stad (600 à 700 houten huizen) verwoeste, bleven enkel gebouwen opgetrokken in zand- en baksteen overeind. De overblijfselen van deze gebouwen geven ons tot vandaag een inkijk in de historiek van de Tiense architectuur.
Tom gaf ons een virtuele rondleiding langsheen Tiense historische gebouwen, en wees ons op details waaraan we de periode in de geschiedenis kunnen herkennen.
Na deze voordracht zullen de aanwezigen zeker met een andere, verijkte kijk door de Tiense straten wandelen met de verdiende aandacht voor architecturele details.
Enkele beelden van deze presentatie kan je hier terugvinden

voormailg Navo Hoofdkwartier en Natuurhulpcentrum Oudsbergen
Op de snikhete dag, 28 mei 2026, gingen we met 38 leden naar twee bijzondere locaties.

Boottocht in Gent en bezoek aan de Floraliën
Op 08 05 2026 ging Neos Tienen naar de Floraliën

Daguitstap Grotten Van Kanne en Eben-Emael
Op 24 04 2026 gingen we met Neos Tienen naar de grotten van Kanne en het fort Eben-Emael
