6-daagse reis naar Valencia

Het is tijd voor carpe diem. De waarde van goede momenten heeft een nieuwe dimensie en we zoeken naar die verandering van omgeving die ons lichaam en onze ziel van ons vragen. Een plek dichtbij en toegankelijk; een bestemming met zee, groen, open en duurzame ruimtes; een mediterrane stad, dynamisch, authentiek, gezond en veilig. Het is tijd voor Valencia.
Reis

Praktische gegevens

Spanje
09-05-25 tot 14-05-25
Ontvangst 06:00
Aanvang 09:10
Georganiseerd door Neos ZOUTLEEUW
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Op voorhand inschrijven verplicht

Programma van valencia

                           

 

Meerdere data

9/05/2025 tot en met 14/05/2025

Neos ZOUTLEEUW

Nuttige info

Op 29 oktober 2024 werd de regio Valencia, evenals andere delen van Spanje, getroffen door hevige overstromingen als gevolg van zware regenval (DANA). Deze weersomstandigheden hebben geleid tot enorme wateroverlast, aanzienlijke schade aan infrastructuur en woningen en een hoog aantal sterfgevallen.
De stad Valencia is relatief ongeschonden uit de overstromingen gekomen. Met name de zuidelijke buitenwijken en dorpjes zijn aanzienlijk getroffen door de overstromingen. In de stad Valencia zijn winkels, restaurants en andere voorzieningen weer operationeel en gaat het stadsleven door waar mogelijk.
In 1957 werd Valencia nog hard getroffen door verwoestende overstromingen. De rivier de Turia is toen omgelegd en ligt nu ten zuiden van de stad, om toekomstige risico’s te verminderen. Het overtollige water kon nu door de ‘nieuwe’ Turia naar de zee stromen, zonder de stad te raken. De dorpen ten zuiden van Valencia konden hier niet van meeprofiteren. Het water uit de Barranco del Poyo (een riviertje bij Torrent) stroomde over met alle gevolgen van dien. Het schrijnende is dat er al jarenlang plannen klaarliggen om een nieuw kanaal te graven ter bescherming van de dorpen tegen extreme regenval, maar dat deze tot nu toe nog niet zijn uitgevoerd.
Ja, de stad en het centrum van Valencia zijn veilig voor bezoekers. De stad functioneert normaal, maar het is raadzaam om actuele berichten en waarschuwingen van lokale autoriteiten te volgen voordat je reist.
Ja, de meeste restaurants en eetgelegenheden in Valencia zijn gewoon open en operationeel. Veel van deze locaties bieden ook speciale menu’s of acties aan om steun te bieden aan de slachtoffers van de overstromingen.
Ja, de meeste musea en andere toeristische attracties in Valencia zijn geopend.
Ja, het Bioparc en Oceanogràfic zijn beiden open.