Jan Peumans, een zachte Anarchist

Praktische gegevens
Voor deze lezing rond ‘Een Zachte Anarchist’ bieden we een gesprek tussen Wim Peumans, de auteur van de gelijknamige biografie, en Jan Peumans.
Wim interviewt zijn vader openhartig over zijn leven, werk en de politiek. Deze formule spreekt het publiek altijd aan, want het is persoonlijk, dynamisch en interactief. Jans persoonlijke levensverhaal wordt verweven met de belangrijkste gebeurtenissen uit de geschiedenis van Vlaanderen. Hij is een sleutelfiguur binnen de Vlaamse Beweging en de lokale en nationale politiek van de laatste decennia. Jans relaas biedt een unieke inkijk in het politieke ambt, zoals de relatie met politieke mede- en tegenstanders en de motivatie achter een politiek engagement. Uiteraard zijn de voordrachten doorspekt met de nodige hilarische voorvallen en sappige anekdotes.
Jan Peumans is voormalig politicus voor N-VA. Hij is erevoorzitter van het Vlaams parlement en bekleedde functies als volksvertegenwoordiger, schepen, burgemeester en provincieraadslid. Deze dagen is ook bekend als de humoristische voorzitter van de VRT-kijkcijferhit ‘Vrede op Aarde’. Wim Peumans is schrijver en doctor in de antropologie. Hij is auteur van twee bekroonde academische boeken, een politieke biografie en een literair non-fictieboek. Hij werkt nu aan zijn volgend boek: een biografie van de Maas.
Je kan inschrijven + betalen t/m 10/03/25 via de rode knop op deze webpagina, zolang er plaatsen zijn. Daarna kom je op een wachtlijst.
Of je kan inschrijven door storting van 15€ pp. (leden) of 20€ pp (niet-leden) op rekening van Neos Grimbergen BE93 7341 7920 3667, met vermelding “peumans”. Indien u voor 2 personen inschrijft dan meteen ook graag de naam van de tweede persoon vermelden.
Niet-leden krijgen 5€ teruggestort indien zij achteraf lid worden van Neos.
U krijgt na de lezing een glas (cava of fruitsap) aangeboden.
Neos Grimbergen