Daguitstap Meise & Grimbergen 3 december

Bezoek aan de Plantentuin van Meise en de Volkssterrenwacht Mira in Grimbergen.
Culturele daguitstappen

Praktische gegevens

Meise en Grimbergen
03-12-26
Ontvangst 09:00
Aanvang 09:15
Einduur 17:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 22
Deelname: 75,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Met meer dan 200 jaar geschiedenis en 92 hectare planten is Plantentuin Meise een van de grootste botanische tuinen ter wereld. Omdat een groot deel van de collecties niet in ons klimaat gedijt, werd het Plantenpaleis gebouwd, een van de mooiste publiek toegankelijke serres van Europa. Waarom zijn er zoveel plantensoorten en groeien sommige beter in bepaalde streken? Hoe evolueren de grote vegetatiezones met hun typisch klimaat? Je ontdekt planten uit de woestijn, de savanne, het tropisch regenwoud ... en hoe zij zich aanpasten aan hun leefomstandigheden. Een van de kassen is gewijd aan de invloed van de mens.

Volkssterrenwacht Mira is in de loop der jaren uitgegroeid tot een echte aantrekkingspool voor al wie interesse heeft in wat er zich in het heelal afspeelt. Wat is het heelal en zijn er echt zwarte gaten? Evolueert het heelal of blijft dat altijd hetzelfde? Hoe ver kun je met een telescoop kijken in het heelal? Wat is de Melkweg? In de tentoonstellings- en experimenteerruimte zie je een uitgebreid astronomisch instrumentarium met twee vaste telescoopkoepels, een vast opgestelde zonnetelescoop en een hele verzameling verplaatsbare instrumenten.

Programma :

09.15 u      Vertrek aan CC Westrand

10.00 u      Bezoek Plantenpaleis met gids (indoor)

12.15 u      Lunch in Fenikshof Grimbergen:   Koniginnenhapje met frietjes/ Crème Brûlée   met vanille

14.00 u      Volkssterrenwacht Mira in Grimbergen met                      gids (indoor)

16.00 u      Vertrek naar Dilbeek

Prijs:  75,00 euro/persoon

Inschrijving: Inschrijven kan via de website via de rode knop 'Inschrijven' bij de activiteit of door 75,00 euro/persoon te storten op rekening BE03 9791 4670 1084 van Neos Dilbeek met vermelding 'Plantentuin en je naam'. Inschrijven kan tot 20 november of tot wanneer de bus volzet is. Gezien wij een pakket boeken bij de Plantentuin is de museumpas niet van toepassing.

Contact: Jan Guns
jan.guns1@gmail.com / 02 466 49 64

Neos Dilbeek

Contactgegevens
jan.guns1@gmail.com
Deel deze activiteit: