Zaki “Vergeet het“ Als wie je liefhebt langzaam wegkwijnt door dementie op 7 oktober

"Vergeet het" gaat over de hoogte- en dieptepunten van geheugenverlies, gezien door de ogen van een liefhebbende zoon die met de uitdagingen van de vervagende herinneringen van zijn moeder wordt geconfronteerd. Zaki (Jacky Dewaele) plaatst dit onderwerp in een positief perspectief en eindigt zijn betoog met de broodnodige ‘Rechten Van DeMentie’.
Lezingen

Praktische gegevens

CCHa Parketzaal 2 Cultuurcentrum Hasselt, Kunstlaan 5 te Hasselt
07-10-25
Ontvangst 19:30
Aanvang 20:00
Einduur 23:00
Voor Neos leden van de eigen afdeling
Aantal plaatsen resterend: 0
Zaki: 14,00 euro voor leden
Op voorhand inschrijven verplicht

Ook Interessant

Salt Path
Culturele evenementen

Film ‘The Salt Path' Seniors at the Movies’ op 7 oktober

De film verteld het waargebeurde verhaal van het echtpaar Raynor en Moth Winn die zich bevinden in de herfst van hun leven, onverwachts hun huis kwijtraken en erachter komen dat Moth ernstig ziek is. Samen neemt het koppel de beslissing om het South West Coast Path te lopen, in de hoop dat de uitdagende tocht en Engelse natuur hen troost kunnen bieden. Met een leeggelopen bankrekening, een tent en een minimum aan noodzakelijke spullen beginnen ze aan een bijzondere reis van meer dan duizend kilometer.

Strijd Kanker
Lezingen

De lange tocht: hoop en houvast in de strijd tegen kanker op 9 oktober

Prof. Dr. Johan Swinnen is een wereldautoriteit in het kankeronderzoek en zijn zoon heeft een agressieve hersentumor gehad. Hij beloofde ‘iets zots’ te doen als zijn zoon de kanker zou overwinnen. Hij liep in 2017 van Leuven naar Compostela en in september 2019 naar Rome. De lange tocht, waarover deze lezing gaat, heeft drie verschillende betekenissen: - de lange tocht die de zoon moest afleggen van diagnose naar genezing; - de lange tocht die de trip naar Compostella betekende; - de lange tocht die het kankeronderzoek al heeft afgelegd maar ook nog gaat afleggen. Professor Swinnen vertelt op een geanimeerde wijze over zijn lange tocht als kankeronderzoeker en verleent op een toegankelijke wijze inzicht in het ontstaan van kanker, in de preventiemogelijkheden en in de behandelmethodes.

Keulen
Culturele daguitstappen

Daguitstap naar Keulen op 14 oktober

Keulen is de oudste stad van Duitsland en de twee hoge torens van de Dom zijn het wereldwijde herkenningspunt van Keulen. De Dom is de grootste gotische kathedraal van Europa. Keulen heeft veel bezienswaardigheden te bieden. Van archeologische vondsten uit de Romeinse tijd, de middeleeuwse stadspoorten tot de moderne kunsten. De geleide wandeling door de gezellige Altstadt en langs de Rijnpromenade biedt prachtige uitzichten met als hoogtepunt de Hohenzollernbrücke met zijn vele liefdessloten.