Verslag en foto's van de daguitstap naar be-MINE op 12 maart

Een bezoek aan de vroegere mijnsite in Beringen was voor de leden van Neos Hasselt een openbaring. De uitbouw tot een toeristisch-recreatieve spot met allerlei nieuwe functies (wonen, werken, winkelen) wordt er versmolten met de rijke mijngeschiedenis van het verleden. Zowel het wandelen door de reeds gerestaureerde gedeelten als de inkijk in de plannen voor de toekomst zijn verrassend en veelbelovend. En het mijnmuseum zelf schetst een waarheidsgetrouw beeld van wat er zich in de ondergrond en in de omgeving (cité) allemaal heeft afgespeeld. Kortom, een leerrijke uitstap met deskundige uitleg van ervaren gidsen en op het einde een diepe bewondering voor de vele kompels die al die jaren vaak in ongezonde omstandigheden de steenkool naar boven haalden.

China 5000 Jaar Cultuur 13 10 2026
Verslag

Verslag en foto's van de lezing: ‘China en 5000 jaar Chinese cultuur’ door Nico Bijnens op 13 oktober

Een 50-tal leden van Neos Hasselt daagden op om kennis te maken met de Chinese cultuur en met de eeuwenoude cultuur van het land. Termen als Taoïsme, Confucianisme en Boeddhisme hebben sinds deze middag een andere betekenis gekregen. In een uiterst boeiende lezing nam gastspreker en voormalig tv-reporter Nico Bijnens het publiek mee op een reis door de geschiedenis van China. De presentatie bood een helder inzicht in de boeiende contrasten van het land, opgedeeld in twee sterke delen nl. het Hemelse Rijk en de Moderne Wereldmacht.

Mijnleven11 10 2026
Verslag

Verslag met foto's en filmpje van de musical “MIJNLeven” op 11 oktober

Als meer dan 100 spelers optreden in de Mijnkathedraal van Beringen in een musical over het mijnverleden, komen heel wat Limburgers uit hun zetel. Zo ook van Neos Hasselt, die genoten van de strak geregisseerd verhaal over mijnfamilies die in de jaren ’50 en ’60 vanuit Italië naar Beringen emigreerden. De toeschouwers volgden een ontluikende romance tussen de zoon van een mijndirecteur en de dochter van een trotse mijnwerker.

Neos Stadswandeling Proevertjes
Verslag

Verslag en foto's van de stadswandeling “Proevertjes” op 8 oktober

Neos Hasselt ontdekt al wandelend lokale specialiteiten. Liefst 70 leden van Neos Hasselt trokken er in 3 groepen op uit om te genieten van lokale Hasseltse specialiteiten. Zij deden dat al wandelend onder de begeleiding van enthousiaste stadsgidsen. Tijdens de wandeling werden allerlei karaktervolle plekjes toegelicht, vaak via leuke verhaaltjes, maar er was ook aandacht voor bijzondere gebouwen en historische plaatsen. Daarnaast konden de deelnemers onderweg proeven van Hasseltse paté, Hasseltse speculaas, lekkere Boon-pralines en jawel, Graanjenever. De wandeling werd dan ook door iedereen ruim gesmaakt, letterlijk en figuurlijk.