Verslag en foto's van de lezing achter de schermen van het Vaticaan op 8 januari

Neos Hasselt kijkt mee achter de schermen van het Vaticaan. Dr. Tom Zwaenepoel kent de stad én staat als zijn broekzak en in een onderhoudende stijl opent hij heel wat vensters van dit kleine land in Rome. Vrij gedetailleerd ging hij in op het graf van Petrus en de Sint-Pietersbasiliek, op de kunstwerken, de rol van de paus als pontifex, de Vaticaanse tuinen, de 26 Vaticaanse musea, de Zwitserse Garde, etc. Tot slot had hij het over het verloop van een conclaaf, over enkele voorgangers van de huidige paus Leo XIV en over enkele stappen die hij de eerste maanden van zijn pontificaat heeft gezet. Een boeiende wereld, voor velen onbekend en daardoor verrassend en soms ook verbazend.

Stef Bos 9 06 2026
Verslag

Verslag en foto's van het optreden van Stef Bos op 9 juni in CCHa

In een uitverkochte concertzaal konden leden van Neos Hasselt genieten van een voorstelling van Stef Bos. Hij werd begeleid door 3 schitterende muzikanten en bracht verhalen en liedjes uit zijn 35-jarige carrière. Op de achtergrond verschenen projecties van schilderijen, gemaakt door de man van de vroedvrouw die aanwezig was bij de geboorte van zijn kinderen in Zuid-Afrika. Als laatste lied bracht hij ‘Door de wind’, waarna een staande ovatie volgde.

Levenskwaliteit 27 05 2026
Verslag

Verslag en foto's van de lezing "Hoe behouden wij onze levenskwaliteit" op 27 mei

Buiten drukkend warm, binnen praten over levenskwaliteit: een uitdaging voor de leden van Neos Hasselt. Deskundig spreker Alfred Coninx startte met de vraag: hoe behouden wij onze levenskwaliteit? Een onderwerp dat de senioren uiteraard aansprak. Veel nadruk legde hij op preventie en wel door 4 stappen te zetten: voldoende bewegen, gezonde voeding, geestelijke activiteit en tot slot een juiste levenswijze. Elke stap stoffeerde hij met concrete tips: voldoende drinken, groenten en fruit eten en fast food vermijden, elke dag 30 minuten actief bezig zijn en tot slot genieten (om te lachen zet je 72 spieren in beweging).

Zomeropera 25 05 2026
Verslag

Verslag en foto's van de zomeropera ‘La Bohème’ in Alden Biesen op 25 mei

Neos Hasselt geniet van een zomerhete opera ‘La Bohème’. Dit is een klepper van een opera van Puccini, die de leden van Neos Hasselt kregen voorgeschoteld op de Landcommanderij Alden Biesen. Vier jonge kunstenaars dromen van een mooie toekomst, maar sommigen verstrikken in amoureuze obstakels. De uitvoering zelf was bij wijlen bijzonder met prachtige aria’s en een sterke opbouw.